Hattrick zvládl dramatickou koncovku poháru proti Znojmu

V Maloměřicích padl další superligový tým! Po minulé výhře nad Bulldogs porazil Hattrick v Poháru České pojišťovny také Znojmo. Tentokrát bylo utkání ale mnohem napínavější a rozhodovalo se vteřinu před koncem prodloužení.

FBŠ Hattrick Brno – TJ Znojmo 5:4p (3:1, 1:1, 0:2 – 1:0)

Brněnští hráči mohli být před samotným zápasem poměrně sebevědomí. Vedli tabulku pohárové skupiny a další úspěch by jim prakticky už připravil cestičku do osmifinále soutěže.

Zároveň však museli být obezřetní, protože jim v sestavě scházeli tahouni jako Luděk Ondráček nebo Jan Grábl.

V první třetině působil aktivněji Hattrick, který dal po zásluze první branku utkání. Za domácí mužstvo se prosadil David Coufal. Přestože toto skóre nevydrželo a Znojmo srovnalo, celkově Brňané zachovali jistý výkon a díky slepeným trefám vedli 3:1.

Od prostřední části viditelně přibylo chyb na obou stranách. To přinášelo častá přečíslení a brejky, jenže ani jeden z týmů neměl příliš přesné zakončení. Hattrick i Znojmo tak zaznamenaly pouze po jednom gólu a FBŠ nadále zůstávalo blíže k vítězství.

Třetí dvacetiminutovku zahájilo důrazněji Znojmo. Superligoví hráči chvílemi dostávali Hattrick pod tlak, z toho ale také pramenila jejich zaváhání směrem dozadu. Ani tentokrát ovšem Brňané neproměňovali své akce úspěšně. V závěru základní hrací doby pak i trochu se štěstím skóroval na 4:4 Filip Horák. Dramatický souboj dospěl do prodloužení.

Herní situace tří proti třem domácím vyhovovala, FBŠ se soustředilo na útok a bylo jasně lepší. Brněnský výběr navíc přečkal vyloučení Lukáše Jalového. Zápas završil čas 64:59, kdy vteřinu před koncem prodloužení vypálil přesně David Sládeček. To zajistilo Hattricku cenné dva body do tabulky.

Brno tak v poháru porazilo i druhého účastníka Tipsport Superligy. Pro Hattrick to znamená, že se může s předstihem radovat z postupu mezi nejlepší šestnáctku týmů. Pokud navíc uspěje v posledním duelu skupiny nad Havířovem, suverénně obsadí první místo.

Branky a nahrávky: 6. Coufal (Sládeček), 14. Sládeček (Brom), 14. Coufal (Halama), 35. Coufal (Jalový), 65. Sládeček (Coufal) – 8. Šindelář (Kladivo), 31. Čihal (Kriš), 49. Novák (Pánek), 59. Horák (Procházka). Střely: 22–28. Vyloučení: 1–0; Využití: 0–0. Diváků: 165.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Do utkání jsme vstoupili dobře a koncentrovanou hrou jsme si vysloužili vedení. Od druhé třetiny se obraz hry výrazně změnil – obě mužstva se dopouštěla velkého množství chyb. Z toho pramenila hra nahoru dolů. Hráči se navíc často nechali unášet výroky rozhodčích. V prodloužení jsme byli za rovnovážného stavu lepším týmem, ale nakonec rozhodla až naše šťastná střela. Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát i bez některých opor. Klukům patří poděkování za nasazení a bojovnost.“