Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Holky završily rok úspěchem nad Svitavami. Jak hrály v Horní Suché?

Dvě závěrečná utkání kalendářního roku odehrály ženy Hattricku. V první lize – východ nejdříve podlehly v těsném souboji Horní Suché, nicméně o den později slavily sedmigólové vítězství ve Svitavách. V tabulce jim tak i nadále patří sedmá příčka.

FbK Horní Suchá – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:3 (1:2, 4:1, 0:0)

Proti Horní Suché se v sobotu znovu potvrdilo, že vzájemné souboje bývají vždy velmi dramatické a rozhodují v nich detaily. Po první třetině sice držely vedení 2:1 Brňanky, jenže prostřední část nasměrovala skóre na stranu FbK. Jeho náskok byl po 40 minutách 5:3 a vydržel až do závěrečné sirény.

„Náročný zápas odehraný dle možností na maximum. Po dvou vyrovnaných duelech s Horní Suchou měl tentokrát více ze hry soupeř, a to i vlivem našeho menšího počtu hráček,” sdělil po utkání trenér Tomáš Sklář. Za Hattrick se dvakrát trefila Markéta Šorfová, trestné střílení proměnila Jana Skořinská a dvěma asistencemi pomohla Šárka Zhébalová.

Branky a nahrávky: 4. Marečková (Karkošková), 22. Karkošková (Pastušková), 28. Vojtěšková (Pastušková), 36. Karkošková (Glasová), 39. Marečková (Pastušková) – 17. Šorfová (Zhébalová), 19. Skořinská (TS), 38. Šorfová (Zhébalová). Trestné minuty: 2:2. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 22:20.

Horní SucháHattrick
Waloszková (Klečková) – Giecková, Kišová, Glasová, Blažková – Pastušková, Marečková (C), Karkošková – Moravcová, Vojtěšková, Machová – Horst, ZaydlarováVanďurková – Růžičková, Václavíková, Soušková, Rozenbergová V. – Praxová, Skořinská, Slováková (C) – Rochowanská, Zhébalová, Skřivánková, Šorfová

FbK TJ Svitavy – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:7 (1:1, 0:4, 2:2)

Ztrátu si však Brňanky bohatě vynahradily o den později. Ve Svitavách sice dostaly první gól, ve druhém dějství se ovšem dostaly do super pohody a odskočily na luxusních 5:1. Východočeské družstvo sice v závěrečné dvacetiminutovce ještě zahrozilo a slepenými brankami snižovalo, Hattrick si ale vývoj pohlídal a výhru 7:3 mu už nikdo nesebral.

„Kromě nekoncentrace ze začátku zápasu holky plnily taktické pokyny na 100 procent – především ty v defenzivě, kdy bylo potřeba podpořit brankařku v premiérovém soutěžním utkání,” dodal Sklář. Měření sil se totiž stalo debutem pro Anežku Vrbasovou, jež s 27 zákroky vytáhla svoji úspěšnost zásahů až na krásných 90 procent.

Hattrick po porážce i vítězství nadále okupuje sedmou pozici první ligy žen – východ. Aktuálně mu chybí čtyři body na šestý Hradec Králové, zatímco osmé Svitavy na ně nyní ztrácí bodů pět. Soutěž se opět rozjede po Novém roce, konkrétně v sobotu 6. ledna se uskuteční opět bitva na hřišti Svitav.

Branky a nahrávky: 3. Motlová (Niklová), 45. Daňková (Křivková), 45. Niklová (Kubíčková) – 19. Praxová, 22. Hyksová (Rozenbergová V.), 24. Skořinská (Slováková), 24. Hyksová (Zhébalová), 32. Wilczek (Zhébalová), 55. Hyksová (Zhébalová), 56. Hyksová (Wilczek). Trestné minuty: 2:2. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 30:37. Diváků: 92.