Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Holky znovu doma, nastoupí k odvetám s Přerovem a Aligators

Ženy se vrací v plné palbě domů. Hned dva zápasy odehrají holky Hattricku, a to proti soupeřkám, se kterými to naposledy byly podle skóre vyrovnané bitvy. Konkrétně přijede poslední Přerov a Aligators Šitbořice ze středu tabulky první ligy žen.

V minulém dvojkole předvedly Brňanky bojovné výkony proti papírovým favoritkám. Nakonec to sice proti Třinci ani Havířovu nestačilo, nicméně dlouho bylo o co hrát. Mrzet může hlavně výsledek s Torpedem, kdy Hattrick před koncem vyrovnal, načež hostující florbalistky znovu odskočily do klíčového náskoku. Jihomoravankám proto aktuálně patří deváté místo v úseku tabulky, kde jsou celkem těsné rozdíly.

Teď se však nabízí skvělá šance, jak k dobrému výkonu přidat i body. Hattrick poměří síly s Přerovem, který řeší velmi nepříznivou situaci. Družstvo má za sebou už sedmnáct duelů, přičemž ani v jednom z nich nebodovalo. Před blížícím se koncem základní části tak stále čeká na své vůbec první vítězství při skóre 41:139.

Hattrick by podle předpokladů neměl mít problém vyhrát. Je však potřeba neustále držet maximální obezřetnost, protože už předchozí vzájemné utkání nemělo tak přesvědčivý průběh. Svěřenkyně trenérky Petry Prouzové ho sice zvládly 5:3, outsider ovšem ještě v posledních minutách usiloval o vyrovnání.

„Haha, pro nás je nebezpečný každý. Ale teď raději vážně: Přerov se může opřít o gólmanku, ve svému středu má i pár individualit schopných vzít zodpovědnost na sebe. To jsou určitě dva aspekty, které mohou hrát roli,” předpokládá Prouzová při pohledu na sestavu Přerova. Proti Hattricku tehdy chytala Nikola Perutková, jejíž úspěšnost zákroků se pohybuje standardně kolem 80 procent.

Z individualit do pole pak je nejvýraznější lídryní Anna Němcová, která dosud skórovala osmkrát a přidala tři asistence. Zároveň jí to střílelo také v poháru, kde za pět zápasů stihla čtyři trefy. „Pro nás to znamená důsledné obsazování a brankářce co nejvíce znesnadnit situaci,” uvažuje trenérka Brna celkově o pojetí hry.

Další výzva čeká Hattrick o den později s Aligators Šitbořice. S nimi to bylo minule velmi vyrovnané a rozhodla až otočka aligátorek v poslední třetině z 1:2 na 3:2. Díky ní braly domácí hráčky vítězství a v tuto chvíli se mohou těšit ze čtyřbodového náskoku v tabulce před Brňankami.

„Čtyřicet minut jsme měly možná i více ze hry a dost šancí gólově odskočit. Posledních dvacet minut jsme zčásti podlehly tlaku a částečně rozhodl i šťastný odraz. Že jsme nedosáhly na body, nás mrzelo, nicméně tentokrát čekám odlišný obraz hry,” vrací se Prouzová k předešlému měření sil. A nepochybuje, že podoba skóre může nakonec být zcela odlišná.

Tehdy se proti Aligators blýskla brankářka Hattricku Nikola Vanďurková úžasnou přesností zásahů, kterou vyšponovala až na 90 procent. Soupeřky ale zvítězily, k čemuž je dotáhly i dvoubodové opory Tereza Lengálová s Janou Kubalíkovou (obě 1+1).

Co se týče individuálních statistik Hattricku, v nich je stále na špici Linda Hyksová. Se třiceti body za 22 gólů a osm asistencí vede před druhou Zuzanou Štěrbovou, jež se dosud střelecky prosadila dvanáctkrát a navíc si zapsala třináct asistencí. Elitní trojici uzavírá Vendula Schindlerová (8+13).

Jak budou víkendové souboje vypadat? Zápas s Přerovem se uskuteční v sobotu 21. ledna od 16.00 ve sportovní hale Maloměřice, zatímco v neděli 22. ledna od 10 hodin se bude hrát na CESA VUT proti Aligators.