Hráči Brna měli v Litvínově problémy, i když vedli o sedm gólů

Takové drama asi Hattrick nečekal. Bivoj Litvínov se v šestém kole první ligy mocně dotahoval na Brňany, přestože prohrával už 0:6 a posléze i 1:8. Hosté však ustáli nápor a připsali si šestou výhru v řadě.

SK Bivoj Litvínov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:9 (0:4, 2:5, 4:0)

První třetina probíhala z pohledu Hattricku hladce. Tým si ve druhé minutě zajistil náskok, který postupně zvyšoval až na podobu 4:0. Svěřenci Marka Fialy měli větší počet střel a dostávali se snáze do vyložených příležitostí.

Palebnou sílu prokázal Hattrick také na startu druhé dvacetiminutovky. Dvakrát za sebou mířil mezi tyče Luděk Ondráček a přiblížil mužstvo k vítězství. Vedení Brna bylo v tu dobu 6:0 a nezdálo se, že by měl nastat jakýkoliv herní zlom.

Ještě během prostředního dějství dal Bivoj dvě branky. Na tuto situaci ale Moravané odpověděli dalšími třemi góly, přičemž jeden padl z Ondráčkova trestného střílení. Kromě toho došlo i na osobní trest pro Davida Sládečka.

Radikální změny, které byly znát na skóre, ovšem nastaly ve třetí části. Hattrick polevil ve svém výkonu a Litvínov se vrátil do hry. Ukázalo se tak, že utkání ještě nebylo ani zdaleka rozhodnuté. Domácí florbalisté se naopak dotáhli na stav 6:9, když poslední třetinu ovládli 4:0. Osobní trest se v měření sil nevyhnul ani Bivoji, konkrétně jej dostal Ondřej Tichý.

Skóre nakonec zůstalo na straně Brňanů a vyhráli 9:6. Po neúplném šestém kole se navíc opět posunuli do čela soutěže. I přes šestý úspěch v řadě a dosavadní ligovou neporazitelnost však nemohl být Hattrick s průběhem duelu spokojen.

První liga bude i nadále pokračovat ve svižném tempu. Na další zápas se může Hattrick těšit v sobotu 6. října, kdy se doma v SH Maloměřice postaví Exelsioru Havířov. Rozhodně půjde o šlágr kola, protože obě mužstva budou usilovat o nejvyšší příčku tabulky.

Branky a nahrávky: 25. Rybka, 35. Strejček (Fanta), 42. Vacín (Vitvar), 55. Vacín (Hocelík), 58. Skuhrovec (Krejčí), 58. Vitvar (Krejčí) – 2. Ondráček (Grábl), 7. Coufal (Sládeček), 11. Grábl (Coufal), 13. Kůra (Jalový), 22. Ondráček (Coufal), 23. Ondráček (Grábl), 32. Ondráček, 33. Kůra (Ondráček), 39. Jalový (Kůra). Střely: 40–45. Vyloučení: 2 + Tichý OS – 5 + Sládeček OS; Využití: 2–1. Diváků: 55.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Zápas se dvě třetiny odehrával, až na některá vyloučení pramenící z nedisciplinovanosti, zhruba podle našich představ. Soupeře jsme poměrně snadno přehrávali a efektivně trestali brejkové situace. Do třetí třetiny jsme bohužel nastoupili, jako bychom už byli v autobuse na cestě domů. Mizerný pohyb s míčkem i bez něj, špatná spolupráce, lehkomyslnost a zbytečná vyloučení zkazily dojem z jinak velmi dobře rozehraného utkání.

Není to poprvé, co jsme třetí dějství pod dojmem rozhodnutého stavu odflákli. A je důležité, aby se podobná situace již neopakovala. Věřím, že v dalším kole před domácím publikem proti Havířovu předvedeme daleko zodpovědnější a disciplinovanější výkon!“