I přes minimum gólů brali všechny body Panthers

Víkendové dvojkolo dopadlo pro Hattrick neúspěšně. V šestnáctém kole superligy prohráli Brňané s Otrokovicemi 2:4, když doplatili na slabou útočnou fázi. V tabulce tak zůstali pod postupovou osmičkou.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Hned v prvním střídání proti sobě nastoupila bratrská dvojice. Brněnský Martin Nagy se mezi mantinely potkal se sourozencem Michalem. A oba hráči ukázali, že jsou stoprocentní připraveni bojovat za úspěch svého týmu.

Utkání začalo několika tvrdými zákroky, vyložené šance ale chyběly. Gólmani Filip Kejík s Kevinem Majrichem dávali pozor na akce kolem jejich branek a nechtěli udělat první chybu. Na ni se tak čekalo až do desáté minuty, kdy dorážel přesně Lukáš Pešat.

Právě úvodní gól povzbudil Panthers, aby chodili do dalších příležitostí. Brňané však svojí obětavostí v obraně následující problémy zažehnali a udrželi stav 0:1 po první třetině. Do příznivější podoby si Hattrick naklonil skóre až na začátku druhé části, potom co se k míčku dostal nejrychleji Jakub Procházka a pohotově jej uklidil vedle tyčky.

Hosté navíc čelili také dalším šancím Hattricku, které nezastavilo ani vyloučení Davida Coufala za nesportovní chování. I přes početní nevýhodu měli Brňané dvě velké možnosti, ale Majrich senzačně zachytal. O to bolestivější bylo, když s koncem trestu potrestal otevřenou defenzivu domácích František Vykopal. Navazující přesilovka Brna však vrátila zápasu remízu díky trefě Nagye a drama pokračovalo.

Skóre 2:2 vydrželo do třetí třetiny a čekalo se, kdo se ujme vedení. Několikrát se už zdálo, že to budou hosté, ale Kejík svůj tým dlouho zachraňoval. Změna přišla v 53. minutě, kdy obranu Hattricku překonal bývalý hráč FBŠ Filip Hrabal. A tím se situace hodně zkomplikovala – čas se krátil a svěřenci Marka Fialy museli odpovědět, aby získali aspoň bod.

Konec utkání si však Otrokovice pohlídaly a Hattrick padl těsným rozdílem 2:4. Brno tak nadále zůstává pod hranicí play-off. Možnost ke zlepšení se Brnu naskytne v sedmnáctém kole superligy, které v neděli 15. prosince absolvuje na hřišti Sparty Praha.

Branky a nahrávky: 22. Procházka (Horák), 31. Nagy (Ondráček) – 10. Pešat (Hrabal), 29. Vykopal (Pešat), 53. Hrabal (Pešat), 60. Gál (Vykopal). Střely: 16–23. Vyloučení: 2–1 + osobní trest Coufal (HAT). Využití: 1–0. Diváků: 173.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Určitě nejsme spokojeni. Utkání se nám, když to řeknu hodně kulantně, rozhodně nepovedlo. Přestože soupeř nepředvedl bůhvíco, nezasloužili jsme si vyhrát. Jestliže jdeme v přečíslení na gólmana a šanci neproměníme, tak ten gól potom chybí. Zápas ale byl vyrovnaný a nebylo potřeba zbytečně brzy otevírat hru. Chyběla nám kvalita hry na míčku a udělali jsme spoustu nepřesností. Samotná hra dopředu neměla šťávu a celý duel nebyl dobrý. Když dostaneme tři čtyři góly, je prostě potřeba doma vyhrát.“

Michal Kvapil (Otrokovice): „Velice důležité utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Domácí hráli velice dobře v obraně a z této palubovky se body budou odvážet těžce. Jsme rádi, že po útlumu ve druhé třetině jsme odehráli dobře závěrečnou část.“