HattrickButchis
8:3(3:1,2:2,3:0)
včera v 18:00 @ SH Maloměřice, 1. liga mužů, 3. kolo

Je to tam! Hattrick umocnil skvělý úvod ligy proti Butchisu

Silný rival je na kolenou! Výborné vstup do sezóny první ligy potvrdili florbalisté Hattricku doma proti Butchisu, který si věřil na třetí výhru za sebou. Svěřenci kouče Šišky však jeho plány zhatili osmigólovým přídělem a zažívají nejlepší úvod základní části od roku 2018.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BUTCHIS 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

Line-up Hattricku doznal oproti minulému kolu jediné změny, a to na postu gólmana. Místo Miroslava Steigera tentokrát trenéři nasadili Ondřeje Kolajtu, jenž tak naskočil už do páté základní části v dresu FBŠ. A s výsledkem mohl být on i jeho spoluhráči velice spokojeni, protože dosud neporažený Butchis doma přejeli 8:3.

Brňané se však museli vypořádat s nepříjemností hned na začátek. Hostující tým totiž nijak dlouho nečekal a již ve druhé minutě poprvé skóroval. Hattrick ovšem věděl, že se musí držet svojí hry a trpělivě čekat, až se mu otevře prostor. To začalo přinášet branky mezi 16. a 20. minutou, což znamenalo otočku na 3:1.

Ve druhé třetině domácí zvyšovali až na 5:1. Všechno se tedy vyvíjelo ideálně, i když Butchis se ještě snažil zvednout a nápodobně kontroval dvěma trefami. Nicméně to bylo až do konce zápasu z jeho strany maximum, co dokázal. Hattrick uzavřel výsledek třemi góly v posledním dějství a slavil cenný skalp.

Proč je toto vítězství výjimečné? Především proto, že je vůbec prvním v historii vzájemných soubojů. Hattrick se tak dosyta pomstil za předchozích pět porážek, které všechny utrpěl v postupovém ročníku Butchisu do Livesport Superligy. A to navíc s pohodlným náskokem, jenž 117 fanoušků v maloměřické hale jednoznačně ocenilo.

Dvě utkání a šest bodů = nejlepší úvod do základní části po šesti letech. Naposledy se takto dařilo zkraje sezóny 2018/19, na jejímž konci FBŠ postoupilo do nejvyšší soutěže. Příjemným bonusem je také třetí místo tabulky a součet skóre 20:9.

Na straně hostů stál mimo jiné i Šimon Hronek, bratr domácího Matěje Hronka. Ten do Butchisu přestoupil ze superligových Bohemians letos v létě a za nový klub už stihl pět duelů včetně poháru. Během nich zaznamenal bilanci 2+6, ale Hattrick mu v neděli večer nedovolil ani jeden bod.

Nejlepším hráčem zápasu za domácí byl vyhlášen Tomáš Brom. Kapitán týmu vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci, takže z uplynulých 12 ligových střetnutí bodoval rovnou v 11. Statistikou 2+1 se blýskla i letošní posila Hattricku David Vodica, který má v součtu s pohárem na kontě již pět tref plus osmičku nahrávek.

Rozjezd do nového ročníku tedy zvládají Brňané zatím bravurně. Trend je ovšem potřeba potvrdit také v příštím kole – neděle 29. září nabídne měření sil na hřišti Slavie Plzeň. Začínat se bude od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 16. Procházka (Malec), 18. Gryc (Brom), 20. Halama (Vodica), 30. Vodica (Vlach), 34. Brom (Gryc), 47. Brom (Procházka), 58. Vodica (David), 60. Slezák (Hronek) – 2. Wald (Veleba), 37. Novotný (Veleba), 39. Šubrt (Petráň). Trestné minuty: 2:2. Využití přesilovek: 0:1. Střely: 35:19. Diváků: 117.