Jedna výhra od superligy! Hattrick vede v baráži nad Bulldogs 2–0

Takto blízko nejvyšší soutěži Hattrick ještě nikdy nebyl! Svěřenci Marka Fialy berou z úvodního víkendu baráže o Tipsport Superligu dvě výhry ze hřiště Bulldogs a k postupu jim chybí jediné vítězství. Brněnské derby v obou případech skončilo úspěšně 4:3.

1. baráž: Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

V prvních chvílích úvodního zápasu si Hattrick vytvořil pár dobrých šancí. Žádnou z nich ale hosté neproměnili a ke slovu se dostávali Bulldogs. Jejich snaha se později projevila gólem Adama Konečného, který zajistil svému týmu náskok 1:0. Superligový účastník si pak pojistil průběžný stav, když během druhé části zvyšoval Jan Černovický.

Hattrick ale zůstával ve hře a věřil, že může skóre obrátit. A to se skutečně stalo. Ještě v prostředním dějství snížil Jan Grábl a dvě minuty před druhou sirénou vyrovnal David Coufal. Začínalo se od nuly a do konce základní hrací doby zbývala poslední třetina. V ní dvakrát mířil přesně Tomáš Brom a Hattrick s vypětím všech sil ubránil výhru 4:3.

Branky a nahrávky: 17. Konečný (Grlický), 23. Černovický (Lorenc), 57. Konečný (Grlický) – 26. Grábl (Dvořák), 39. Coufal (Brom), 44. Brom (Andrle), 47. Brom (Jalový). Střely: 21–15. Vyloučení: 2–3. Využití: 0–1. Diváků: 481.

2. baráž: Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Úspěšný comeback předvedl Hattrick také ve druhém utkání. Po bezgólové úvodní třetině se totiž opět jako první střelecky prosadili Bulldogs. Náskok jim ale vydržel jen necelé tři minuty, než využil přesilovku Luděk Ondráček. Na 2:1 pro hosty následně upravoval Dominik Dvořák a poprvé posunul výsledek do příznivější podoby.

Třetí část hry vyšla Matěji Hronkovi, jehož dvě trefy uklidnily Hattrick při vedení 4:1. Bulldogs pak sice pokračovali v bojovném výkonu, jenže už se nemohli dotáhnout. Prvoligový tým zvítězil i podruhé a má barážový mečbol za stavu 2–0 na zápasy. Z pohledu Hattricku naprosto luxusní pozice, kterou by bylo trestuhodné zahodit.

Branky a nahrávky: 22. Konečný (Grlický), 50. Jakůbek (Grlický), 60. Konečný (Jakůbek) – 25. Ondráček (Sládeček), 35. Dvořák (Sládeček), 43. Hronek (Jalový), 48. Hronek (Coufal). Střely: 18–29. Vyloučení: 2–1. Využití: 0–1. Diváků: 489.

Skvělé výsledky patří nejen hráčům, ale i fantastickým fanouškům. „To, co předvedli na obou zápasech, bylo něco neuvěřitelného. Díky nim se nám na Vodově hrálo jako doma. A pokud přijdou i příští víkend do Maloměřic, tak věřím, že to už zvládneme,“ řekl po dvojutkání David Sládeček.

První mečbol bude chtít Hattrick zužitkovat v sobotu 27. dubna od 18 hodin, kdy se série stěhuje právě do jeho domácí haly v Maloměřicích. Případný čtvrtý duel baráže by byl na programu o den později.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Když to zhodnotím velmi jednoduše a stručně, v sobotu jsme hráli jak pos*aní s míčkem. Obrana nebyla tak špatná, ale s balónkem to byla relativně tragédie a nedařilo se nám vymyslet nic moc kloudného. Naštěstí jsme některé situace využili.

V neděli to bylo o parník lepší, vytvořili jsme si poměrně velké množství šancí. Škoda, že jsme neproměnili ještě jednu dvě a mohlo se dohrávat více v klidu. Na druhou stranu byla koncovka utkání už trochu i pro diváky a určitě to bylo zajímavější. Za mě velmi dobrý výkon ode všech kluků, a to dozadu i s balónkem dopředu. Myslím si, že soupeř si většinu zápasu moc nevěděl rady, co s tím dělat a po zásluze jsme zvítězili.“