Junioři berou na UNYP Cupu konečné šesté místo

Náročnou prověrku před začátkem ligy má za sebou družstvo juniorů. Svěřenci trenéra Jana Niznera se na přelomu srpna a září představili na UNYP Cupu v Praze, kde obsadili šestou pozici celkového pořadí.

Základní skupinu otevřeli Brňané proti Karlovým Varům, nad nimiž vyhráli vysokým rozdílem 9:0. Hned třikrát se trefil do sítě Adam Hudeček, přičemž ještě o bod více si připsal Šimon Hronek (1+3). Na demolici se podílel mimo jiné i Matěj Bednář dvěma góly a asistencí.

Hattrick udržel neporazitelnost také v dalším utkání, když dohnal dvoubrankovou ztrátu na Ústí a remizoval 3:3. Na smazání manka se ve druhé půli podíleli Hronek a Jakub Beneš. Tabulka skupiny tak zůstávala velmi vyrovnaná a zbývalo zjistit, jestli Brno boduje i nad Mladou Boleslaví a postoupí do čtvrtfinále A.

Bitva se Středočechy začala mnohem lépe pro Hattrick, jenže rychlé vedení 2:0 vydrželo pouze do desáté minuty. Na branky Hudečka a Bednáře odpovědělo Technology stejným způsobem a skóre 2:2 se už nezměnilo. Brněnští hráči tak v součtu zaznamenali pět bodů, což jim stačilo, aby pokračovali do hlavního play-off.

Čtvrtfinále Hattrick–Sparta nabídlo skvělé drama. Nejdříve vedli Pražané 2:0, na což junioři Brna odpověděli třemi góly v řadě. Sparťané ale potom přece jen ještě skórovali a za stavu 3:3 doputoval zápas až k nájezdům. V něm byli úspěšnější domácí florbalisté a poslali Hattrick do bojů o umístění. Tam se týmu podařilo obrat dovést k vítěznému závěru a zdolal Liberec 3:2.

V neděli byl na programu konec UNYP Cupu a poslední duel o pátou příčku proti Chomutovu. Do něj naskočili mladí Brňané naprosto famózně a ujali se náskoku 2:0. Severočeši se ovšem postupně vrátili do hry a díky čtyřem brankám za sebou brali výhru. Hattrick proto završil turnaj na šestém místě, které není v silné konkurenci vůbec špatným výsledkem.

Další informace o UNYP Cupu a kompletní výsledkový servis naleznete ZDE.