Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Junioři bodovali v kvalifikaci s Gullivers i Zlínem

Byť výsledkově i herně mohlo být mnohem lépe, kvalifikace zůstává hratelná. Junioři Hattricku mají po druhém víkendu bojů o postup do CE ligy osm bodů, které jim zatím stačí na druhou pozici skupiny. Konkrétně Brňané narazili na Gullivers a Zlín.

Utkání s městským rivalem měl Hattrick rozjeté dobře, nicméně o vedení 1:0 ze šesté minuty přišel. V polovině hrací doby pak bylo skóre už 3:1 pro Gullivers a situace se výrazně zkomplikovala.

Svěřenci kouče Marka Fialy tak museli okamžitě zabrat, což jim přineslo vyrovnaný stav do třetího dějství. V něm však branka nepadla a bojovalo se o druhý bod v prodloužení, který si nakonec vynutili Gullivers trefou Jakuba Drgy.

Junioři Hattricku měli po sobotní ztrátě jediný cíl – napravit v neděli klopýtnutí doma proti Zlínu, jinak by mohla úplně zmizet šance na CE ligu. A nutno říct, že vývoj duelu nebyl vůbec příznivý. První třetinu projel Hattrick jednoznačně 1:5 a musel masivně otáčet.

Obrat se povedl hlavně díky neuvěřitelné třetí fázi, kterou Brno ovládlo 7:1. Celkově tak zdolalo Lions se skóre 11:8, hned pětkrát se zapsal do statistik Jakub Vařecha (4+1). Z víkendu tedy vytěžili junioři čtyři body a udrželi se na druhé příčce kvalifikační skupiny. Ta by jim zaručovala barážovou sérii, kde by se definitivně rozhodlo o osudu týmu.

Před Hattrickem ale pořád stojí závěrečné dva zápasy. O nadcházejícím víkendu bude hrát na hřišti soupeře s Bulldogs (24. září, 14.00) a doma ho čekají znovu Gullivers (25. září, 14.00). Přijďte zafandit našim juniorům i vy, aby dotáhli cestu za nejvyšší soutěží 2022/23!

Výsledky kvalifikace CE ligy juniorů

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 4:3p (0:1, 3:2, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
 6. Gryc M. (Gryc T.), 35. Klusoň (Suk), 39. Klusoň (Malec) – 24. Zicha (Drga), 26. Weinstein (Fanta), 27. Boček (Drga), 63. Drga (Večeřák). Rozhodčí: Jakub Krátký, Pavel Vojkůvka. Trestné minuty: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 31. Střely: 20:24.

Zlín Lions - FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 8:11 (5:1, 2:3, 1:7)

3. Vodica, 8. Balner (Hala), 15. Vodica (Jiříček), 20. Tvrdoň, 20. Balner (Hala), 31. Jiříček (Tvrdoň), 35. Vodica (Tvrdoň), 58. Vodica (Jiříček) – 4. Malec, 23. Gryc M. (Gryc T.), 33. Zeisel (Malec), 39. Horák (Zeisel), 44. Zeisel (Ludmila), 46. Vařecha (Klusoň), 47. Vařecha (Zapletal), 50. Malec (Vařecha), 57. Vařecha (Suk), 60. Vařecha, 60. Klusoň. Rozhodčí: Viktor Kubala, Pavel Mik. Trestné minuty: 4:0 + os. trest Zlín. Využití: 0:0. Diváků: 56. Střely: 39:31.