Junioři byli krátcí na Pražany, v play-off je čeká Olomouc

Těžký los měli před koncem základní části junioři, kteří čelili dvěma soupeřům z Prahy. Tatran i Black Angels však byli gólově úspěšnější a nechali Hattrick na dvanáctém místě tabulky. Ve výběru soupeřů si Brňany zvolili do prvního kola play-off hráče Olomouce.

Proti Tatranu se Hattrick téměř deset minut držel na nulovém skóre, potom však začala kanonáda. Střešovice po polovině utkání vedly už 6:0 a mířily za jasným úspěchem. Dohromady hosté nastříleli třináct branek a za Brno pouze snižovali Jakub Vařecha, Tadeáš Rataj a Martin Umlášek.

Naopak zápas s Black Angels měl celkem slibný úvod. Vařecha během první třetiny zkompletoval hattrick a táhl družstvo do prostřední části s vedením o dvě trefy. Ve třicáté minutě ovšem soupeř vyrovnal a zbytek duelu měl jasný průběh. Hattrick nakonec podlehl 5:12 a obsadil dvanáctou příčku CE soutěže po základní fázi.

Následoval výběr soupeřů pro zahajovací kolo play-off, kde Hattrick volil z rivalů v první lize juniorů. Svěřenci trenéra Marka Fialy při této příležitosti sáhli po Olomouci, jež obsadila pátou pozici svojí skupiny. „Příští týden se začíná od nuly. Musíme zapracovat na hře pod tlakem a věřím, že se v play-off lépe popereme se zápasy, v nichž soupeř stupňuje nasazení,” zaznělo v komentáři trenéra Marka Fialy po posledním kole.

V prvním kole pavouka se hraje osm sérií, z nichž vítězové postoupí do osmifinále soutěže. Dostane se do další fáze také Hattrick? To se ukáže v sérii na dvě vítězná utkání, kdy se nejdříve uskuteční duel v Brně a o den později v Olomouci. Termíny play-off jsou sobota 5. a neděle 6. března. Pokud bude potřeba rozhodující třetí bitva, přijde na řadu ve středu 9. března.

Výsledky CE soutěže juniorů

FBŠ Hummel Hattrick Brno – PSN Tatran Střešovice 3:13 (0:3, 1:4, 2:6)
Branky a nahrávky: 38. Vařecha (Malec), 49. Rataj (Horák), 59. Umlášek (Jelínek) – 10. Kuchyňa (Rosa), 15. Procházka (Kuchyňa), 20. Čelakovský, 30. Čelakovský, 32. Procházka (Sihelský), 35. Sihelský (Rosa), 40. Čelakovský, 43. Hozman (Macháček), 45. Pretl, 47. Hozman (Pluhař), 48. Rosa (Sihelský), 52. Vavroušek (Hozman), 60. Panuška (Hozman). Střely: 14–41. Vyloučení: 1–0. Využití: 0–1. Rozhodčí: L. Ležák, M. Ležák.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 5:12 (3:2, 1:4, 1:6)
Branky a nahrávky: 8. Vařecha (David), 13. Vařecha, 18. Vařecha (Malec), 27. Noháček (Horák), 44. David (Eliáš) – 8. Sůva (Kocourek), 18. Sůva (Kostrhún), 29. Krahulec, 30. Čejka (Kostrhún), 31. Kostrhún (Sůva), 39. Koštialik (Doležal), 42. Sůva (Kostrhún), 46. Sůva (Kostrhún), 53. Sůva (Kostrhún), 57. Michálek (Hájek), 57. Slosiarik (Chmel), 60. Kostrhún. Střely: 18–25. Vyloučení: 0–0. Využití: 0–0. Rozhodčí: Cigl, Minařík.