Junioři podlehli na úvod osmifinále Vítkovicím

Do play-off KB ligy juniorů vstoupily lépe Vítkovice. Mladý tým Hattricku nestačil v prvním osmifinále na svého soupeře velmi těsně 3:4. O výsledku přitom rozhodoval až samotný závěr zápasu, kdy Ostravané dali rozdílový gól.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)

První třetinu zvládli Brňané podle výsledku bravurně. Svěřenci Jana Niznera se ujali vedení 2:0 díky trefám Adamů Klimeše a Hudečka, což dávalo velké naděje do další fáze utkání. Hattrick se navíc úspěšně ubránil během vyloučení Davida Čermáka.

Těsně před půlkou hrací doby se skóre posunulo ještě více na stranu domácích. Hudeček si připsal svoji druhou branku a Hattrick měl náskok 3:0. Vítkovice ale začaly průběžný stav postupně obracet. Do konce druhé části přišlo snížení na 1:3 a ve třetím dějství tento vývoj pokračoval. Hosté zaznamenali dva góly v rozmezí tří minut, což jim přineslo vyrovnání.

Klíčový moment pak přišel v oslabení Hattricku. Rozhodující branka padla po střele vítkovického Rostislava Gattnara v početní výhodě a Ostravané oslavili první výhru v sérii. Skóre osmifinále tak je před nedělní odvetou 0–1 z pohledu Brna.

„Vzhledem k okolnostem z naší strany velmi dobré utkání. Plnili jsme pokyny a kontrolovali jsme zápas až do momentu, kdy přestal rozhodovat sport. Pokud to bude zítra v tomto ohledu lepší, věřím, že vrátíme sérii do Brna,“ hodnotil sobotní duel trenér Nizner.

Druhé osmifinále je na programu v neděli 10. března od 16 hodin na domácí půdě Vítkovic. Pokud chce Hattrick prodloužit sérii, bude muset tentokrát zvítězit.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 6. Klimeš, 8. Hudeček (Hemerka), 29. Hudeček (Hemerka) – 35. Malina, 46. Sidunov (Malina), 50. Kaleta (Choma), 59. Gattnar (Koch). Střely: 16–19. Vyloučení: 4–0. Využití: 0–1. Diváků: 52.