Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Junioři vzdorovali Sokolům i Bulldogs, skupinu stále vedou

Druhý kvalifikační víkend o CE ligu mají za sebou junioři Hattricku. Nejdříve se představili v Pardubicích, kde urvali velmi cenné vítězství. Následně sahali také po bodech proti Bulldogs, nicméně nad nimi již neuspěli. Stále ovšem vedou svoji skupinu před posledními zápasy.

SOKOLI Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)

Junioři Hattricku jeli v sobotu do Pardubic v situaci, kdy již měli na kontě dvě výhry z předešlého víkendu. Každé další vítězství tak mohlo Brňany ještě více přiblížit účasti v nejvyšší soutěži 2023/24. A první třetina v Pardubicích naznačovala, že by mohly další tři body přibýt. FBŠ se dostalo do náskoku 4:1, jenže v dalších fázích se zápas zdramatizoval.

Sokoli dostali Hattrick pod tlak a hned dvakrát se dotáhli na kontaktní rozdíl. Necelé čtyři minuty před koncem však Brno odskočilo na finálních 6:4 a urvalo třetí úspěch ze tří soubojů. „V průběhu celého zápasu jsme se trápili s vlastní nekvalitou na balónku. Momentů, kdy jsme hráli dobře a rychle od hokejky, bylo málo. I proto si vážíme výhry z venku a toho, jak jsme mákli a odbránili třetí třetinu,“ uznal člen trenérského štábu Lukáš Paták.

Branky a nahrávky: 9. Tlučhoř (Machatý), 31. Kubeš (Ševeček), 32. Macháček (Kvasil), 42. Malátek (Tlučhoř) – 5. Malec (Gryc), 6. Milichovský (Spousta), 11. Malec (Spousta), 13. Tkadlec (Málek), 37. Tkadlec (Neterder), 57. Tkadlec (Dorazil). Trestné minuty: 2:2. Využití: 0:1. Střely: 18:14. Diváků: 75.

PardubiceHattrick
Ujec (Matějka) – Šimák, Kvasil, Puchner, Vašíček, Kubeš, Ševeček, Oliva – Král, Jeřáb, Macháček – Malátek (C), Machatý, Tlučhoř – Švadlenka, Černohorský, VosáhloMálek O. (Chmela) – Spousta, Milichovský, Hrubý, Klusoň, Malec (C), Gryc, Neterder, Šikula, Málek D., Dorazil, Tyll, Tkadlec, Hala, Horák

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Bulldogs Brno 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Nedělním duelem bylo derby s Bulldogs, a to doma v hale CESA VUT. Hattrick přitom nerozehrál měření sil podle představ, jelikož už od šesté minuty dotahoval manko. Srovnání na 3:3 přišlo až na prahu druhé poloviny hrací doby a vše bylo znovu otevřené. V posledních minutách střetnutí ale přišla rozhodující rána buldoků na 4:3.

Přestože Hattrick poprvé ztratil, kvalifikační skupinu má rozjetou slibně. S devíti body ji vede, o bod méně mají druzí Bulldogs a sedm bodů náleží Pardubicím. Přímý postup si zajistí vítěz skupiny, tým na druhém místě pak zamíří do vyřazovací série na dvě utkání.

Kolikátí junioři skončí, odhalí zbývající dvě bitvy – nejdříve v sobotu 23. září od 13 hodin v Šumperku a následně v neděli 24. září doma s Pardubicemi na CESA VUT. Tam se bude začínat v 15.00. Dorazte tak i vy podpořit mladé naděje klubu, aby jim neunikla účast mezi českou elitou v jejich kategorii!

Branky a nahrávky: 19. Tkadlec (Neterder), 29. Gryc (Hala), 32. Malec – 6. Kalousek (Továrek), 15. Svozil (Morávek), 26. Morávek (Mazáč), 58. Hude (Mazáč). Trestné minuty: 2:0. Využití: 0:0. Střely: 17:14. Diváků: 132.