Juniorský tým zahodil mečbol, rozhodne třetí zápas s Olomoucí

Dobrý vstup do play-off CE ligy ukázali junioři Hattricku, kteří začali výhrou nad Olomoucí. Venkovní odvetu však pro změnu zvládl lépe soupeř, a tak dojde na klíčový třetí souboj. Kdo uspěje, bude pokračovat do osmifinále soutěže.

Brňané si zvolili do prvního kola play-off moravského rivala z Olomouce. První utkání přitom bylo velmi vyrovnané a výsledek rozsekly až úplně poslední minuty. Hattrick otáčel z 1:3, zhruba šest minut před koncem platila remíza 5:5, nicméně ani to domácí družstvo nezastavilo. V závěru střelecky udeřili Jáchym Eliáš s Tomášem Zeiselem a zajistili FBŠ vítězství 7:5.

Bodově se v úvodním zápase série dařilo Martinu Noháčkovi, jenž kromě dvou tref měl i dvě asistence. Totožnou statistiku uhrál také Nikolas Zouhar, jehož s mírným odstupem následoval Martin Umlášek (1+2).

Napodruhé ale Hattrick úspěch nezopakoval. Olomouc na domácí půdě vyhrála 10:5, když odpověděla na rychlou branku hostů a postupně umocňovala náskok. Nejblíže k remíze se dotáhlo Brno ve 45. minutě při snížení na 5:7, soupeř ovšem nenechal nic náhodě. Do konce duelu padly ještě tři góly do sítě Hattricku a sérii rozhodne třetí zápas.

Jihomoravanům nestačila ani bilance 2+0 v podání Jakuba Vařechy a Martina Umláška, který navázal na solidní výkon ze soboty. Teď se tak musí junioři připravit na nejdůležitější bitvu sezóny, jež je buď posune do osmifinále play-off, nebo jejich ročník ukončí.

O postup do další fáze se popere Hattrick s Olomoucí ve středu 9. března. Dějištěm utkání se stane od 18 hodin brněnská hala CESA VUT. Měření sil budete moct sledovat i díky textovému online přenosu ZDE.

Výsledky play-off CE soutěže juniorů

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBS Olomouc 7:5 (1:2, 1:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 9. Noháček (Umlášek), 30. Zouhar (Noháček), 31. Umlášek (Zouhar), 37. Zouhar (Noháček), 52. Noháček (Umlášek), 56. Eliáš (Vařecha), 60. Zeisel (Zouhar) – 3. Vachutka (Jelínek), 19. Kužel (Mádr), 27. Jurkulák (Vachutka), 41. Vachutka (Jelínek), 55. Vachutka. Střely: 27–30. Vyloučení: 1–1. Využití: 0–0. Rozhodčí: Drápal, Havelka.

FBS Olomouc – FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:5 (2:1, 5:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 9. Jurkulák (Mikulík), 13. Kužel, 23. Vachutka (Jurkulák), 25. Vachutka, 33. Jelínek (Vachutka), 40. Jurkulák (Jelínek), 40. Jelínek (Jurkulák), 55. Jurkulák (Jelínek), 58. Mikulík (Jurkulák), 59. Kužel – 6. Umlášek (Zouhar), 32. Vařecha (Malec), 40. Umlášek (Jelínek), 44. Vařecha (David), 45. Malec (David). Střely: 28–40. Vyloučení: 1–2. Využití: 1–1. Rozhodčí: Müller, Nehera.