Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Juniorům skončila sezóna, zastavili je Wizards

Po porážce od Vítkovic dostali druhou šanci, i další soupeř však byl nad jejich síly. Junioři Hattricku se po vyřazení z play-off CE soutěže přesunuli do čtvrtfinále první ligy, kde jim zkřížili cestu Wizards Praha. Protivník zvládl sérii ve dvou zápasech, čímž ukončil Brňanům ročník 2022/23.

Hattrick velmi dobře tušil, že Wizards nejsou žádní nazdárci. Jihomoravané se s nimi potkali už čtyřikrát během základní části, přičemž z toho bylo dvě vítězství. Jedno dostalo podobu 5:3, druhé 10:4. Padesátiprocentní úspěšnost ze vzájemných soubojů však současně dávala naději na atraktivní sérii play-off.

Nejdříve se Hattrick představil doma, kde se zápas dlouho vyvíjel v jeho prospěch. Důkazem bylo skóre 1:0 po první třetině, ale i náskok 3:1 po čtyřiceti minutách. Pak se ovšem situace zlomila – Pražané nastříleli pět gólů v poslední třetině a otočkou si pohlídali první bod série. Na půdě čarodějů o den později tak na ně čekal mečbol.

Druhé střetnutí přineslo dramatickou přetahovanou, v níž měli o něco navrch Wizards. Úvodní část zvládli 5:4 a chtěli tento výsledek ještě vylepšit. Hattrick každopádně zabral a ze začátku prostřední pasáže i vyrovnal, domácí ale přece jen znovu prokázali efektivitu a dokráčeli až k přesvědčivému skóre 12:6.

Druhé vítězství v sérii znamenalo postup Wizards do semifinále první ligy juniorů, zatímco Hattricku definitivně skončila sezóna. Finální umístění i řada pěkných výkonů v play-off či základní části však dokládají, že není potřeba věšet hlavy. Družstvo položilo skvělý základ, na němž se dá stavět do budoucna a být ještě silnější.

Výsledky čtvrtfinále 1. ligy juniorů

FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 – Wizards DDM SO Praha 10 3:6 (1:0, 2:1, 0:5)
Branky a nahrávky: 18. Zapletal (Petřivalský), 27. Valíček (Tyll), 31. Zapletal (Lank) – 40. Počta (Jaroš), 45. Sedliský M., 49. Stibor (Jaroš), 57. Počta (Kočař), 58. Sedliský M. (Sedliský J.), 60. Černý. Trestné minuty: 2:6. Využití: 2:0. Střely: 24:42. Rozhodčí: Tomáš Fuciman, Pavel Urbánek.

Wizards DDM SO Praha 10 – FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 12:6 (5:4, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. Jaroš (Bednář M.), 8. Göpfert (Počta), 12. Jaroš (Počta), 14. Bednář M. (Bednář A.), 19. Bednář M. (Bednář A.), 33. Stibor, 36. Bednář M. (Stibor), 41. Kolář (Sedliský J.), 43. Stibor (Černý), 44. Černý (Bednář M.), 49. Göpfert (Počta), 57. Kočař (Sedliský J.) – 4. Rataj (Zapletal), 8. Zeisel (Lank), 13. Rataj, 20. Tyll, 26. Petřivalský (Rataj), 41. Valíček (Tyll). Trestné minuty: 0:2. Využití: 1:0. Střely: 44:25. Rozhodčí: David Rousek, Ondřej Sochůrek.