Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Juniorům začala kvalifikace o CE ligu, jak si zatím vedou?

Hned v úvodu nové sezóny mají před sebou junioři Hattricku důležitý úkol. Musí projít kvalifikací, která jim může zajistit místo v nejvyšší soutěži 2022/2023, kde na ně čekají prestižní soupeři a kvalitní zápasy. Jak obstáli svěřenci Marka Fialy o víkendu proti Zlínu Lions a Bulldogs Brno?

Junioři vstoupili do ročníku doma se Zlínem, a v první třetině předvedli velmi dobrý výkon. Vytěžili z něj ale jenom jednu branku, na kterou Lions odpověděli ve druhém dějství. Po vyrovnání byli aktivnější hosté a Brňané měli co dělat, aby situaci zvládli.

Těsný souboj rozhodla závěrečná fáze hry, kdy se týmy přetahovaly o skóre, jenže vedení si nakonec pohlídal Hattrick. Junioři tak odstartovali kvalifikaci důležitými třemi body a připravovali se na neděli, kdy se jim měli do cesty postavit městští rivalové Bulldogs.

A derby nabídlo skutečně parádní podívanou. Buldoci nejdříve šli do vedení 2:0, nicméně Hattrick zabral a ve druhé třetině vrátil skóre na remízovou podobu. Podobný průběh se však opakoval a ve třetí třetině musel Hattrick znovu dohánět manko.

Heroické vyrovnání na 4:4 přišlo v poslední půlminutce normální hrací doby, kdy se trefil Michal Malec, což znamenalo prodloužení. V něm už další gól nepřišel a o tom, kdo získá dva body, rozhodovaly nájezdy. Dovednostní disciplína se natáhla na osm sérií, z nichž vyšli o kousíček lépe Bulldogs.

Po úvodním víkendu tedy náleží Hattricku druhá příčka kvalifikační skupiny se čtyřmi body. Na vedoucí pozici se zatím nacházejí Gullivers se stoprocentní bilancí šesti bodů. Automatický postup náleží nejlepšímu družstvu z každé skupiny a vítězům sérií mezi týmy z druhých míst.

Další program čeká juniory Hattricku na hřištích soupeřů. Konkrétně se utkají v sobotu 17. září s Gullivers a v neděli 18. září se Zlínem.

Výsledky kvalifikace CE ligy juniorů

FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 - Zlín Lions 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky a nahrávky:
19. Suk (Gryc), 42. Klusoň (Malec), 45. Vařecha (Malec), 54. Vařecha (Malec), 60. Suk – 38. Vodica (Jiříček), 44. Balner (Juřica), 46. Veselý (Balner). Rozhodčí: Filip Gotschim, Jiří Obalil. Trestné minuty: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 32. Střely: 28:27.

FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 - Bulldogs Brno 4:5pn (1:2, 1:2, 2:0 – 0:0)
14. Gryc (Suk), 28. Ludmila (Klusoň), 44. Zapletal (Gryc), 60. Malec (Vařecha) – 3. Zemánek (Hanzelka), 11. Svatoň (Zemánek), 32. Zukal (Zemánek), 37. Mazáč (Zukal), RN Zukal. Rozhodčí: Tomáš Fuciman, Pavel Urbánek. Trestné minuty: 8:4. Využití: 0:1. Střely: 26:23.