Karlovy Vary si vynutily prodloužení, dva body ale bral Hattrick

Brňané uzavřeli poslední zápas před reprezentační přestávkou. V 15. kole první ligy narazili doma na Karlovy Vary z horní půlky tabulky. A utkání bylo skutečně těsné. Hattrick využil svoji převahu až v prodloužení a urval pro sebe dva body.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FB Hurrican Karlovy Vary 7:6p (2:3, 1:2, 3:1 – 1:0)

Do utkání se vrhl Hattrick celkem sebevědomě. Přechod přes půlku hřiště mu nedělal větší problémy a chystal si dobré pozice. Skóre ale poprvé upravil Hurrican, za který dokonale zamířil Petr Novotný. Po vyloučeních na obou stranách se pak rozdíl ještě prohloubil, když Západočeši využili dorážku před gólmanem Brna. Domácí hráči proto řešili v polovině první třetiny nepříjemnou situaci.

Během chvilky se však průběh duelu dramaticky změnil. Luděk Ondráček posunul svůj tým na kontakt a Lukáš Jalový se brzy radoval z vyrovnání na 2:2. Do výsledku ovšem opět promluvili hosté – to se jim podařilo díky trefě v přesilovce pěti proti třem.

Druhá část nabízela další momenty v nerovnoměrném počtu hráčů. Na to navázalo trestné střílení Karlových Varů, které jim vrátilo vedení o dva góly. I když hosté zůstávali nebezpeční, Hattrick si tvořil více šancí a vyvíjel tlak u jejich branky. Brňané postupem dějství nápor zvyšovali, jenže po čtyřiceti minutách trvalo skóre 3:5. Drtivá většina příležitostí FBŠ tak skončila bez úspěchu.

Podobný vývoj hry trval i po přestávce, kdy Hattrick několikrát otestoval brankáře Václava Zavadila. Hurrican se proto snažil odpovídat jednodušším přechodem do útoku. Tím ale Karlovy Vary domácí tým nepřekvapily, Brno naopak přidalo směrem dopředu a dalo tři trefy v řadě. Tím se dostalo poprvé v zápase do náskoku.

Plný počet bodů však nebyl Hattricku souzen. Protivník se odvážil ke hře v šesti lidech, což mu vyneslo remízu 6:6. A to Brňanům zbývalo ubránit posledních 58 sekund normální hrací doby. Florbalisté Hurricanu si sice vynutili pokračování duelu, jenže domácím to příliš nevadilo. FBŠ se drželo útočného stylu a rána Marka Fuchse přinesla rozhodnutí. Hattrick vyhrál 7:6 a získal do tabulky dva body.

V celkovém pořadí ale zůstává Brno na druhé příčce za Black Angels. Pražané si hlídají náskok jednoho bodu před dvoutýdenní pauzou. Ta je na programu z důvodu konání mistrovství světa mužů v Praze, které startuje v sobotu 1. prosince. Další utkání tak Hattrick čeká až 15. prosince na půdě MVIL Ostrava.

Branky a nahrávky: 12. Ondráček (Coufal), 13. Jalový, 35. Ondráček (Sládeček), 44. Coufal (Sládeček), 51. Fuchs (Sládeček), 51. Dvořák (Jalový), 62. Fuchs (Jalový) – 5. Novotný, 11. Mandler (Strachota), 17. Klápa (Strachota), 28. Strachota, 34. Nicklas (Novotný), 60. Nicklas (Běloch). Střely: 28–22. Vyloučení: 4–2. Využití: 0–1. Diváků: 62.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Věděli jsme, že přijede individuálně velmi zkušený soupeř. Přesto si myslím, že jsme jej florbalovostí, chutí a dovedností tvořit hru předčili. Vary víceméně těžily z našich chyb a nedisciplinovanosti. Průběh zápasu jsme obrátili ve třetí třetině aktivitou a koncentrací, jen škoda ztráty bodu v poslední minutě základní hrací doby. Podle obrazu hry jsou dva body ztráta, na druhou stranu vzhledem k vývoji zasloužený výsledek. Je dobře, že jsme projevili sílu a zvrátili skóre. Nyní máme čas zapracovat na věcech, které nás trápí, a posunout hru zase dále.“

Petr Pánek (Karlovy Vary): „Zápas jsme si dobře rozehráli a výborně jsme bránili. Škoda vstupu do třetí třetiny, kdy jsme měli několik vyložených šancí na odskočení soupeři, které jsme neproměnili. Protivník poté využil našich ztrát a otočil výsledek utkání. Výbornou hrou šesti na pět jsme si vynutili prodloužení, kde soupeř po naší chybě rozhodl.“