KB liga: Tým juniorů nestačil doma na Mladou Boleslav

Hattrick zaznamenal o víkendu výsledek, který si rozhodně nepřál. V domácím prostředí prohrál s Mladou Boleslaví a zůstává těsně mimo postupovou osmičku KB ligy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Technology Florbal MB 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Skóre utkání se poprvé měnilo na konci úvodní třetiny, kdy si za hosty připsal gól Jakub Kárník. Brňané se však vrátili do hry na začátku druhého dějství vyrovnáním Matěje Langa. Na další brankovou situaci se muselo čekat až do 34. minuty, která přinesla trefu Marka Korycha. Toho brzy doplnil Štěpán Švejda a proti Hattricku mluvilo skóre 1:3.

Výkon ze strany Brna ale určitě neochaboval. Domácí hráči se naopak dotáhli na nejtěsnější rozdíl po snížení Matěje Langa. I přes vyrovnanou poslední třetinu ovšem zvítězilo Technology, jež upevnilo náskok díky Filipu Kučerovi s Jiřím Zmatlíkem. Hattrick pak už kontroval pouze s přispěním Petra Olšáka, čímž upravil stav na finálních 3:5.

Podle trenéra Boleslavi Martina Šácha rozhodla produktivita a řešení situací v útoku. „Odvedli jsme kvalitní a koncentrovanou práci v obraně podpořenou výborně chytajícím Macíkem,“ sdělil. A tento pohled potvrdil i kouč Hattricku Jan Nizner: „Jak řekl trenér soupeřů – z naší strany rozhodně nemohu mluvit o špatné hře.“

Brněnští junioři zůstali na devátém místě KB ligy, přičemž mají stejně bodů jako osmý Sokol Pardubice. Proti Hattricku ale stojí skutečnost, že absolvoval o dva zápasy více než právě Východočeši. O lepší postavení v tabulce se může FBŠ poprat už 26. a 27. ledna, kdy vyzve Spartu a Bohemians na jejich půdě.

Branky a nahrávky: 22. Lang (Válek), 44. Lang (M. Kůra), 56. Olšák (Malich) – 19. Kárník (Šlechta), 34. Korych (Kárník), 36. Švejda (Vyhnánek), 46. Kučera (Goll), 50. Zmatlík (Sobotka). Střely: 27–16. Vyloučení: 0–0. Využití: 0–0. Diváků: 47.