Klíčový zápas Hattricku nevyšel, Ústí mu utíká v tabulce

O tom, jak bude dále vypadat boj o druhou příčku tabulky v první lize, se rozhodovalo v brněnských Maloměřicích. Výsledek však mluvil v neprospěch florbalistů Hattricku, kteří podlehli Ústí po zlomové desetiminutovce na konci zápasu.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Ústí 5:8 (3:1, 1:3, 1:4)

Zahajovací sestava Brna nedoznala žádných zásadnějších změn. Dozadu se postavil Ondřej Kolajta, který navazoval na vydařené období před Vánoci. Nicméně po bezgólové první desetiminutovce to byl právě on, za jehož záda prošla otevírací branka duelu.

I díky perfektnímu individuálnímu výkonu Víta Máčka se však skóre přiklonilo na stranu domácích. On sám se trefil dvakrát, přičemž na střelecké listině ho doplnil René Slezák. Hattrick tak zaznamenal poprvé v sezóně třígólovou úvodní třetinu.

Prostřední část hry probíhala přesně v opačném gardu než ta první. Hattrick brzy inkasoval, a souběh nepříznivých událostí se s ním nesl také v následujících minutách. Ústí tak využilo své převahy až k vyrovnání, které přišlo krátce po polovině hrací doby z přesilovky soupeře.

Brňané ovšem ke konci dějství začali mít navrch a snažili se jakýmkoliv způsobem protlačit míček do sítě. To se podařilo zhruba minutku a půl před pauzou Davidu Sládečkovi a za stavu 4:4 se dalo očekávat velké drama ve třetí fázi.

Utkání se lámalo v závěrečných deseti minutách, kdy florbalisté Ústí odskočili zásluhou Dana Semeráda. Hattricku se pak naneštěstí nevydařila hra v šesti lidech a inkasoval ještě dvakrát do prázdné brány. Klíčový duel o druhou příčku tak zvládli hosté a vytvořili si na Brňany již šestibodový náskok.

Zároveň skončila série tří vítězství, na něž Hattrick najel během prosince. Nepodařilo se tak navázat ani na minulý vzájemný souboj, jenž venku dopadl pro FBŠ výsledkem 5:4.

I když Hattrick zažil vydařenou první část, velkou potíží byly zbývající dvě. Obě totiž dopadly jasně pro Ústí a nepodařilo se udržet konzistentní výkon od začátku do konce. Už potřetí v sezóně se tak stalo, že Brno prohrálo závěrečné dějství o tři góly, což v součtu znamenalo porážku.

Šestibodová ztráta na druhou příčku, přičemž do konce základní části zbývá šest kol, je komplikací. Stále však existuje šance manko smazat a poslat právě Ústí o pozici níže. Hattrick se ovšem musí také trochu ohlížet za sebe, i když mu od čtvrtých Bulldogs s odskokem čtyř bodů bezprostřední nebezpečí teď nehrozí.

Klíčové však bude, jak si povedou Jihomoravané v dalších bitvách. Hned v příštím kole je totiž čeká výzva největší. Hattrick jede v neděli 15. ledna do Prahy, kde ho čeká naprosto suverénní lídr ligy Butchis. Domů se pak vrátí 22. ledna k regionálnímu derby se Znojmem.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 13. Slezák (Vlach), 14. Máček (Hájek), 19. Máček (Hájek), 39. Sládeček (Brom), 48. Zouhar (Kůra J.) – 11. Pšenička, 21. Pšenička (Trčka), 29. Semerád D. (Semerád V.), 31. Esterka (Pšenička), 42. Horn (Sattler), 51. Semerád D. (Fuchsig), 60. Pšenička (Trčka), 60. Kouba. Trestné minuty: 4:2. Využití: 1:2. Střely: 31:21. Rozhodčí: Tomáš Brus, Roman Sladký. Diváků: 84.