Konec roku oslavil Hattrick vítězstvím nad Kanonýry 8:4

Poslední zápas před Vánocemi se vyvedl podle představ Hattricku. Brno porazilo v 17. kole první ligy Kladno a udrželo si dobrou pozici pro boj o čelo tabulky. Důležitou částí hry byla druhá třetina, kdy domácí tým nastřílel soupeři pět gólů.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Kanonýři Kladno 8:4 (1:3, 5:1, 2:0)

První třetinu zahájil aktivněji a nebezpečněji Hattrick. Z mnoha šancí se však trefil do sítě jen David Coufal a Kanonýři si přichystali odpověď. Kladenští florbalisté obrátili skóre během necelé minuty na svoji stranu a získali náskok 2:1. Ten pak ještě posílil vteřinu před koncem první třetiny Kryštof Hartman další brankou. Situaci tak stále šlo zvládnout, ale Hattrick potřeboval změnit ve své hře několik věcí.

A řada klíčových momentů přišla ve druhém dějství. Brňané brzy snížili s přispěním Dominika Dvořáka, po němž jeho spoluhráči přidali zbývající čtyři trefy. Ty jim do závěru duelu zaručovaly vedení 6:4. Svěřencům Marka Fialy se podařilo obrátit výsledek přesně takovým způsobem, jak potřebovali.

Třetí část otevřelo Brno góly Luďka Ondráčka s Coufalem, což opět nahrávalo do karet domácím. Žádné problémy ze strany Kanonýrů se tak už neprojevily a Hattrick mířil za vítězstvím. Jeho konečná podoba byla 8:4 a tento zápas zároveň uzavřel první ligu pro rok 2018.

Umístění na vrchních příčkách má srovnatelnou podobu jako po minulých kolech. O jeden bod zůstávají první Black Angels, za nimiž se nachází právě Hattrick. Třetí pozice pak patří Florbalu Ústí s desetibodovým mankem na FBŠ.

Program první ligy se opět rozběhne až po Novém roce. Dalším utkáním Hattricku bude domácí souboj s Chomutovem, který na jih Moravy přicestuje v sobotu 5. ledna 2019.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 3. Coufal (Ondráček), 22. Dvořák (Kůra), 30. Ondráček (Sládeček), 31. Kůra (Brom), 32. Coufal (Sládeček), 39. Ondráček (Sládeček), 43. Ondráček (Sládeček), 44. Coufal (Ondráček) – 15. Přívara (Hartman), 15. Riebauer (Tyl), 20. Hartman (Louvar), 31. Pecha. Střely: 23–24. Vyloučení: 0–1. Využití: 0–0. Diváků: 78.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick Brno): „Z úvodního tlaku jsme vytěžili pouze jednu branku, což bylo vzhledem k počtu našich šancí málo. Protivník potom odskočil do vedení kvůli naší nedůslednosti při rozehrávkách a volných úderech. O pauze jsme si řekli, co potřebujeme změnit. A to se nám povedlo poměrně rychle uplatnit. Od druhé třetiny jsme byli pánem na hřišti, i se štěstím jsme se dostali na koně a připsali si tři body. Oba týmy chtěly hrát florbal, což bylo ku prospěchu věci.“

Kanonýři Kladno: „Nemůžeme zvítězit, když hrajeme jak idioti. Vytvořit takové velké množství individuálních chyb není možné. Gratulujeme soupeři a přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok.“