Létal oslavil premiéru výhrou nad Slovanem Havířov

Téměř bezchybná bilance trvá. Hattrick Brno nezaváhal ani v pátém kole první ligy, ve kterém hostil Slovan Havířov. Domácí tým se radoval z výsledku 11:5, k němuž dopomohl i gólman Filip Létal. Ten poprvé odchytal kompletních 60 minut za hlavní mužstvo a skvěle zastoupil dosavadní jedničku Filipa Kejíka.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Slovan Havířov 11:5 (2:0, 3:0, 6:5)

Brno vykročilo za pátým vítězstvím v sezóně velmi aktivně. Domácí hráči dobývali statickou formaci soupeře, což brzy přineslo větší šanci Matěje Hronka. I když jeho střela trefou neskončila, tlak Hattricku pokračoval. Důraz v předbrankovém prostoru tak uplatnil Luděk Ondráček a upravil stav na 1:0.

Neustálý pohyb Brňanů zastavoval Slovan jen s pomocí faulů. Kvůli tomu šli hosté do oslabení, jenže Hattrick ani jednu z mnoha hezkých akcí neproměnil. A poté začalo tempo domácího týmu mírně ochabovat.

Hattrick se však rychle vzpamatoval a nenechal protivníka, aby se dostal do zápasu. Ještě před koncem první třetiny mířil přesně k bližší tyčce Hronek a zvýraznil náskok Brna.

Během prvního dějství měl Létal v brankovišti spíše méně práce. To si ovšem bohatě vynahradil ve druhé fázi duelu, kdy hned v úvodu vytahoval pohotové zákroky. Právě díky jeho výkonu mohl Hattrick později zaútočit a dvěma góly umocnit manko.

Také v dalších chvílích předváděl Létal důležité zásahy a nebál se vyjíždět proti unikajícím soupeřům. Brňané navíc stále chodili do ofenzivy a Marek Fuchs posunul výsledek na 5:0. Karty tak byly do třetí dvacetiminutovky rozdány jasně.

Závěrečnou třetinu otevřel brankou Havířov a odčaroval brněnskou neprůstřelnost. Hattrick to ale mrzet nemuselo, protože si připravil trojnásobnou odpověď. Domácí obrana i přesto ještě několikrát ztratila koncentraci a soupeř toho opět využil ke snížení.

Utkání nakonec dopadlo 11:5 pro Hattrick Brno, který zůstává se 14 body na druhém místě tabulky. Na lídra soutěže Exelsior Havířov mu nadále chybí bod. Hvězdou zápasu se stal Jonáš Kůra se dvěma trefami a třemi asistencemi.

Dvojkolo první ligy bude pokračovat v neděli 30. září. Brňané vycestují do Litvínova, kde nastoupí proti tamějšímu Bivoji. Vzájemný souboj začne v 17.30 ve SH u Koldomu.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 4. Ondráček (Grábl), 17. Hronek (Dvořák), 27. Hronek (Kůra), 30. Coufal (Andrle), 37. Fuchs (Kůra), 44. Dvořák (Kůra), 46. Coufal (Ondráček), 47. Kůra (Hronek), 52. Kůra, 54. Coufal (Ondráček), 58. Coufal (Sládeček) – 42. Kozelský (Trunkát), 47. Smeták (Kozelský), 48. Vylegala (Kozelský), 51. Kozelský (Trunkát), 57. Gregor. Střely: 35–25. Vyloučení: 2–2. Využití: 0–1. Diváků: 116.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Postupné dobývání soupeřovy stažené obrany přineslo po dvou třetinách klidný stav 5:0. Ve třetí části se utkání otevřelo na obě strany, polevili jsme v pozornosti a Havířov vstřelil pár gólů. Zápas byl po celou dobu v podstatě pod kontrolou a šlo jen o podobu konečného skóre. V Litvínově nás čeká rozhodně složitější práce.“