Na začátek nového roku vyhrál Hattrick nad Chomutovem

Byla to dřina, ale s vítězným koncem. Hráči A-týmu absolvovali 18. kolo první ligy proti soupeři z Chomutova, kterého přetlačili výsledkem 6:4. Rozdílové góly však padly až v poslední třetině zápasu.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Chomutov 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)

Do prvního dějství šel Hattrick poměrně sebevědomě. V úvodních minutách si vytvořil pár dobrých šancí, Chomutov si ale s většinou z nich uměl poradit. Střelecký úspěch přišel až v polovině třetiny, kdy otevřel skóre Jan Grábl a po něm proměnil přesilovku Marek Fuchs. Pro něj zároveň šlo o jubilejní stý bod v historické produktivitě klubu.

Rozdíl dvou branek vydržel i do další fáze zápasu za stavu 3:1. Dominik Dvořák pak ještě zvýšil manko o jeden gól, jenže Chomutov zůstával v tempu. Hosté zvládali s Hattrickem herně držet krok a potrestali jeho dvě nepřesnosti. Kvůli nevynuceným chybám se zápletka do třetí dvacetiminutovky hodně zdramatizovala.

Jako jeden z klíčových momentů se tak ukázala branka Luďka Ondráčka, kterou zaznamenal v čase 40:14. Vedení poté posílil David Coufal a situace se opět přikláněla na stranu Brna. Posledním vzdorem Chomutova bylo brzké snížení na 4:6, více toho však do konce utkání už nestihl. Přestože domácím hráčům občas scházelo více jistoty, do žádných problémů se již nedostali.

Těžce vybojované vítězství upevnilo Hattricku jeho druhé místo v tabulce. Black Angels ovšem během víkendu odehráli hned dva zápasy, přičemž ten na půdě Petrovic ztratili 9:10 v prodloužení. To přináší Brňanům šanci posunout se příští víkend do čela tabulky a smazat dvoubodový náskok rivala. To vše bude možné, pokud svěřenci Marka Fialy uspějí v sobotu 12. ledna na hřišti Havířova nad tamějším Torpedem.

Branky a nahrávky: 9. Grábl (Coufal), 11. Fuchs (Ondráček), 19. Brom (Ondráček), 25. Dvořák (Fuchs), 41. Ondráček (Sládeček), 46. Coufal (Grábl) – 19. Stibor (Melíšek), 28. Stibor (Šafařovský), 35. Semerád (Šafařovský), 46. Šafařovský (Stibor). Střely: 38–30. Vyloučení: 1–2. Využití: 2–1. Diváků: 52.