Č. LípaHattrick
6:5 po prodl.(2:6, 6:2, 2:2, 1:0)
so 26. 2. 2022 19:00 @ SH Česká Lípa, Livesport Superliga, 1. kolo

Napoprvé velice těsně, Hattrick padl s Lípou v prodloužení

Florbalisté Hattricku šli do prvního zápasu play-down proti České Lípě, v němž bojují o udržení Livesport Superligy. A počínali si velice dobře, vedli o dvě branky a měli šanci na úspěch. Severočeši se ovšem vrátili do hry a slavili velmi těsné vítězství 6:5 po prodloužení.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:3, 3:1, 1:1 – 1:0)

Zahajovací sestava měla stejnou podobu jako v posledním utkání základní části. Chytal Zdeněk Raška, který tentokrát čelil patnácti střelám. Šest příležitostí ovšem soupeř proměnil, a tak Česká Lípa vede 1:0 na zápasy v play-down. Hattrick však má možnost hned o den později zaváhání napravit a vyrovnat předtím, než se série přesune do Brna.

Šlo o velkou bitvu s nepříjemným rivalem, stejně jako vždycky. Hattrick ale prokázal výborný nástup a po necelých devíti minutách držel náskok 2:0. Je pravda, že domácí hráči potom snížili, nicméně hosté znovu odskočili. Hned dvakrát se v úvodním dějství střelecky prosadil Dominik Dvořák.

Postupně se však průběžný stav vyrovnal. Zrovna odbila polovina duelu, když upravoval na 3:3 Radek Krajcigr. Týmy se následně hodně přetahovaly aspoň o nejtěsnější rozdíl, což znamenalo nerozhodný výsledek 5:5 po šedesáti minutách. A právě v přidaném čase zlomila skóre na svoji stranu Česká Lípa.

Opět šlo o velice vyhecovaný a těsný souboj, kde rozhodovalo prodloužení. Už potřetí v sezóně se tedy stalo, že měření sil Hattricku s Lípou dospělo takto daleko, jenže zase bez úspěchu Brňanů. Svěřenci kouče Jana Niznera proto čekají na vítězství nad severočeským soupeřem od play-down 2020, kdy ho zdolali 9:8.

Bodově vynikli proti Hattricku Daniel Štěrba, Štěpán Slaný a Radek Krajcigr. Lípa tak těžila hlavně ze zkušeností, jež jsou v nadstavbové fázi superligy vždy klíčové. Za Hattrick dal o sobě vědět kromě Dvořáka třeba i Lukáš Vlach díky dvěma asistencím.

Kromě série Lípy s Hattrickem se hrál také souboj Pardubic s Královskými Vinohrady. V něm Východočeši ztratili náskok 2:0 a SKV ve třetí části srovnalo. Otočku pak dokončilo v prodloužení.

Druhý pokus na vítězství v play-down má Hattrick už zítra, v neděli 27. února. Další zápas s Českou Lípou startuje v 17.30.

Branky a nahrávky: 14. Ekl (Jirsa), 27. Karel (Štěrba), 31. Krajcigr (Stárek), 40. Slaný (Novák), 43. Slaný (Štěrba), 61. Štěrba (Krajcigr) – 5. Dvořák (Kůra M.), 9. Bednář (Juhaňák), 18. Dvořák (Slezák), 35. Brom (Vlach), 44. Hronek Š. (Vlach). Střely: 18–20. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–1. Diváků: 78. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil.