Naposledy doma, do Maloměřic přijedou Bohemians

Poslední zápas základní části, který se bude konat na hřišti Hattricku. Přesně to přinese nedělní program Livesport Superligy, v rámci něhož Brňané narazí na FbŠ Bohemians. Jak dopadne utkání s ambiciózním týmem, který koučuje známý bouřlivák Michal Jedlička?

Když naposledy přijela do Brna Bohemka, byla to naprostá senzace. Pražané začali o něco lépe, vypracovali si nadějný náskok a zdálo se, že utkání dovedou k vítězství. Jenže ve chvíli, kdy zbývalo asi deset minut do konce třetí třetiny, Hattrick neskutečně ožil. Během několika minut srovnal z 1:4 na 4:4 a v prodloužení završil obrat Martin Nagy. Parádní příběh a navíc historicky první výhra klubu v Livesport Superlize.

Pokud však svěřenci Marka Fialy chtějí něco podobného zopakovat, budou muset zabrat. Aspoň o tom vypovídá bilance, kterou zaznamenali v uplynulých týdnech. Brňané čekají na úspěch od poloviny ledna, kdy také ukázali skvělou otočku – tentokrát na půdě Liberce. Od té doby ale získali jen tři body, vždy za porážku po prodloužení či nájezdech. I to je důvod, proč Hattrick spadl na dvanáctou pozici superligy, zatímco ho předhonily Pardubice.

Bohemians řeší na rozdíl od Brna úplně jiné starosti. Aktuálně bojují o to, aby se procpali do elitní trojky soutěže, což by jim dalo výhodu vybrat si soupeře do play-off. Teď jsou Pražané čtvrtí, přičemž jenom o bod před nimi figurují městští rivalové z Tatranu Střešovice. Jestli chtějí svěřenci kouče Michala Jedličky udržet naději na třetí místo, neměli by v Brně zaváhat. Nicméně zdejší prostředí potrápilo v sezóně už nejednoho favorita, ať už šlo o Chodov, právě Tatran nebo Spartu.

Před koncem základní části se zatím jeví, že na Hattrick čeká play-down. Stále ovšem existuje i ryze teoretická varianta, že se Jihomoravané bojům o záchranu úplně vyhnou. Jestliže by desátá Česká Lípa nezískala ze zbývajících duelů ani bod, Pardubice by jich urvalo maximálně pět (a Hattrick by porazil Bohemians i zmiňovanou Českou Lípu), dostanou se na potřebnou příčku. Brno ale nemá situaci už ve svých rukou.

Aby Hattrick udržel aspoň minimální naději a nasbíral co nejvíce bodů, musí Bohemians zdolat. V předchozím vzájemném zápase, jenž se konal na začátku prosince, to však nevyšlo. Tehdy pražské mužstvo doma uspělo 9:5. Právě epický obrat z 1:4 na 5:4 je dosud jediným bodovým ziskem Hattricku proti tomuto rivalovi v superligových statistikách.

Těžkou práci očekává obránce Lukáš Jalový. Brněnský bek vyzdvihuje hlavně kvalitní útok klokanů. „Musíme se odrazit od pevné obrany a proměnit brejky, které nám soupeř určitě nabídne. Mají také velmi dobrou přesilovku, takže musíme být disciplinovaní a nedat jim takovou příležitost,“ zmiňuje klíčové kroky k úspěchu.

Pro Hattrick půjde o závěrečné střetnutí v SH Maloměřice, co se týče základní části 2020/21. Případné další utkání by následovala až v nadstavbové části. V celkovém součtu však byli brněnští florbalisté zatím bodově silnější na venkovních hřištích, kde zvítězili hned dvakrát. Naopak z domácího prostředí mohou započítat pouze prosincové body proti Pardubicím, když hráli před televizními kamerami v hale Vodova.

Na stovkové milníky v Livesport Superlize mohou dosáhnout během duelu David Sládeček s Martinem Nagyem. Oběma hráčům chybí jeden bodík, aby završili bilanci sto kariérních bodů v nejvyšší soutěži. Minule dával Nagy proti Bohemians dvě trefy a vyhlásili ho florbalistou zápasu, Sládeček zase je bývalým členem klokanů.

Měření sil startuje v neděli 28. února od 17 hodin. Utkání budeme vysílat živě pomocí videoplatformy Českého florbalu, přičemž vás neochudíme ani o komentátora! Zároveň jsme připravili přestávkový program, kde uvidíte naše mladé naděje nebo si budete moct vyzkoušet tipovačku. Bude nachystán i digitální bulletin s řadou článků, tabulek, statistik a dalších užitečných odkazů. Přidejte se na naši online facebookovou událost k zápasu a ukažte, že #SpoluJsmeHattrick!