Narozeninová výhra! Trenér Fiala slavil proti Ostravě

Byl to boj až do posledních vteřin, ale měl šťastný konec. Hattrick doma porazil v devatenáctém kole superligy FBC Ostrava 3:2, když se hned dvakrát trefil Lukáš Jalový. Pro trenéra Marka Fialu tak šlo o nejlepší oslavu narozenin, jakou si mohl vůbec představit! Jeho tým přeskočil tabulkového souseda a přerušil sérii čtyř proher v řadě.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC ČPP OSTRAVA 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Brněnští hráči se vydali vstříc důležitým bodům dvěma brankami v první třetině. Zhruba v polovině dějství otevřel skóre po individuální akci Lukáš Jalový, ke kterému se gólově přidal o pouhou půlminutu později Luděk Ondráček. Hattrick měl více střel a ukazoval, že si chce vynahradit minulou porážku z domácího hřiště s Královskými Vinohrady.

Před koncem úvodní části však zamířil na trestnou lavici právě Jalový. A Ostravané byli nekompromisní, protože Michal Sládek snížil při početní výhodě na 1:2. Těsný výsledek po dvaceti minutách už nezměnil ani Matěj Hronek, který zahodil slibný brejk.

Do prostřední třetiny šli odhodlaněji hosté, kteří tak i vyrovnali. Ve 25. minutě dostal míček za záda Filipa Kejíka Tomáš Sovják a vývoj skóre nápadně připomínal páteční utkání s SKV. Opět se však ukázalo, jak jsou důležité přesilovky, když Sovjákova následného vyloučení využil Jalový. Hattrick získal díky jeho trefě vedení zpět na svoji stranu a chystal si další šance poblíž branky Jana Bindera. Ostravský gólman ale zbytek dějství odchytal bezchybně a čekala nervydrásající třetí třetina.

Poslední fáze zápasu pokračovala tuhým bojem. Brňané byli dvakrát ve čtyřech, přičemž Ostrava čelila početní převaze jednou. Ani speciální formace však nepřinesly žádnému týmu další trefu. Hattrick držel stav 3:2 až do samého závěru, kdy FBC zkoušelo také hru bez brankáře. Finální tlak Brno přesto překonalo a oslavilo klíčové vítězství.

Hattrick tak ukončil sérii čtyř porážek v řadě a posunul se na dvanácté místo superligy. Brněnským florbalistům aktuálně chybí na play-off čtyři body, takže šance na úspěch jsou stále otevřené. Příští zápas odehraje Hattrick až po Novém roce, konkrétně v sobotu 4. ledna se představí na hřišti FbŠ Bohemians.

Branky a nahrávky: 11. Jalový, 11. Ondráček (Nagy), 31. Jalový (Nagy) – 19. Sládek (Šindler), 25. Sovják (Lipový). Střely: 20–10. Vyloučení: 3–2. Využití: 1–1. Diváků: 173.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Získali jsme náskok a zápas svým způsobem relativně kontrolovali. Pak ale zase padl jeden gól, byť z přesilovky, a začátek druhé třetiny nás opět nezastihl v pohodě. Něco nám chybělo, prali jsme se s tím a soupeř byl více ve hře. Naštěstí jsme se oproti utkání s SKV popasovali s druhým dějstvím daleko lépe. Šli jsme tak do kabin za stavu 3:2, což bylo klíčové.“

Tomáš Svačinka (Ostrava): „Dneska nic než ostuda, ostuda, ostuda. Omlouváme se svým příznivcům za tragický výkon. Taková utkání prostě musíme vyhrávat. Pokud ne, nemáme tady upřímně řečeno co dělat. Všem hezké svátky a díky divákům, soupeři a rozhodčím za zápas.“