Nasazení a bojovnost vedly k důležitým bodům proti Ústí

Utkání s obrovským nábojem. Tím byl duel 23. kola první ligy mezi Hattrickem Brno a Florbalem Ústí. Po dvaceti minutách vypadalo skóre slibně pro hosty, Brňané ale ukázali své zkušenosti a těžký zápas dovedli k výhře 5:4. To jim zatím stačí i na vedoucí příčku tabulky.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Ústí 5:4 (1:3, 3:0, 1:1)

Ze začátku hrál s míčkem Hattrick. Velká část první třetiny probíhala na polovině Ústí, jenže chybělo více šancí. Míček se tak dostal k hostům a ti po jedné z úspěšných kombinací otevřeli skóre. Zápas se ani poté nevyvíjel pro Brňany dobře, protože se dostali pod tlak kvůli vyloučení. Právě při hře ve čtyřech bylo odpískáno trestné střílení proti FBŠ, které proměnil Mikuláš Krbec. Hattrick v ten moment ztrácel už dvě branky.

Ústí si přesto nemohlo nijak oddechnout. Hattrick snížil v polovině dějství na 1:2 a chodil častěji dopředu. Další gól ale opět padl do sítě domácích, což znamenalo úpravu výsledku na 1:3. Zbývající šance sice brankář Filip Kejík pochytal, jenže před druhou částí Brnu stále scházely dvě trefy. A navíc se muselo připravit, že úvodních 63 sekund odehraje v oslabení.

Nástup do prostřední třetiny přitom Hattrick zvládl naprosto ukázkově. S koncem oslabení vyhodil Kejík míček přesně k Matěji Hronkovi, který dával na 2:3. Domácí formace působila sebevědomě a také si vysloužila přesilovku. Z ní se trefil odchovanec Ústí Tomáš Brom a bylo vyrovnáno. Hosté si uvědomovali nebezpečí ze strany Hattricku a snažili se zjednodušit své akce. Nesměli však zapomínat na obezřetnost.

Hrálo se hodně aktivně, což pak přineslo vyloučení ve prospěch Ústí. Další nátlak Severočechů ale nenašel využití a Brno se statečně ubránilo. Nedovolený zákrok naopak provedli i hosté a z trestného střílení nezaváhal Luděk Ondráček. Hattrick tím získal vůbec poprvé v zápase náskok.

Ve třetí třetině přidal domácí tým pátý gól, jenž šel na konto Lukáše Jalového. Stav 5:3 vypadal nadějně, bylo ovšem potřeba pamatovat, že Ústí stále nic nevzdává. Hattrick hlavně potřeboval dobré tempo udržet. Utkání se postupně přitvrdilo a pomalu vrcholil boj o konečný výsledek. Daniel Cabejšek tak zdramatizoval závěr duel kontaktním gólem, nikdo ho však už nedoplnil. Brno si zajistilo vítězství 5:4 a radost ze tří bodů byla namístě.

Úspěch posunul Hattrick po neúplném 23. kole první ligy do čela tabulky. Dosavadnímu lídrovi Black Angels ale schází dohrávka proti Startu98, která je na programu ve středu 6. února. Pokud by andělé získali méně než tři body, zůstanou Brňané první. V příštím kole pak zamíří FBŠ do Petrovic, kde nastoupí v sobotu 9. února.

Branky a nahrávky: 10. Medek (Sládeček), 22. Hronek (Kejík), 27. Brom (Ondráček), 36. Ondráček, 45. Jalový (Brom) – 7. Cabejšek (Janata), 9. Krbec, 17. Janata (Cabejšek), 59. Cabejšek (Stummer). Střely: 26–24. Vyloučení: 3–3. Využití: 2–0. Diváků: 54.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Do duelu jsme vstoupili poměrně dobře a soupeř jen ojediněle vyrazil do protiútoku. Na druhou stranu až na pár střel od mantinelu nás Ústí do vážnější akce nepustilo. Hosté pak přidali na obrátkách a i díky přesilovkám vyhráli úvodní třetinu 3:1. Od druhé části jsme zvýšili rychlost hry, přidali na důrazu a udělali drobné změny. Byli jsme hodně nebezpeční a vytvořili si spoustu šancí. Jenom škoda, že jsme nevstřelili o jednu dvě branky více. Ve třetím dějství jsme začali diktovat tempo hry. Přicházely další příležitosti do otevřenější obrany, odskočili jsme v přesilovce a výhru si pohlídali. A to i přes tlak Ústí při hře bez gólmana.

Myslím si, že kromě první třetiny, kdy jsme úplně nechytili tempo, jsme odehráli velmi dobré utkání. Co se týče jeho kvality a nasazení, bylo oboustranně vysoko nad úrovní prvoligového florbalu. Oba týmy byly extrémně nebezpečné v okamžiky soupeřovy ztráty. Řešení brejků a přesilovek bylo od nás i hostů na velmi vysoké úrovni. Vážíme si tří bodů proti skvěle hrajícímu soupeři. Hlavní téma pro nás stále zůstává: víme, že máme kvalitní tým, ale základ je koncentrace a konzistence výkonu po celý zápas.“

Martin Pražan (Ústí): „Náročný zápas s ještě náročnějším soupeřem. Chytili jsme skvěle první třetinu, ale začátek druhé části byl pro nás v utkání asi stěžejní. Nedokázali jsme v obraně navázat na dobré první dějství. Dalším klíčovým momentem byly neproměněné přesilovky a naopak obdržené góly při oslabeních.“