LetkaHattrick
Odehráno
so 5. 11. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 12. kolo

Návrat na vítěznou vlnu se nekoná, Hattrick ztratil s Letkou

Důležité měření sil s týmem ze spodní části tabulky se nevydařilo. Florbalisté Hattricku podlehli Letce a prohráli už čtyři utkání v řadě. Brňané přitom ještě v poslední pětiminutovce sahali minimálně po remíze.

FBC Letka – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:4 (2:1, 1:1, 4:2)

Line-up Hattricku měl tradiční složení, přičemž ho zezadu jistil brankář Ondřej Kolajta. Avšak podobně jako v předchozích kolech se Brňanům úplně nevydařil vstup do zápasu a museli od začátku dotahovat. Výsledek nakonec mluvil právě ve prospěch Letky, která zaznamenala vítězství 8:4 a poskočila ve vyrovnané tabulce na osmou pozici. Zato Hattrick se opět trochu propadl pořadím a nachází se na čtvrté pozici.

Brněnskému týmu se stalo už počtvrté za sebou, že inkasovalo úvodní gól zápasu. Je sice fakt, že na vyrovnání z hole Lukáše Suka se dlouho čekat nemuselo, jenže domácí hráči přece jen získali náskok zpět a vedli po dvaceti minutách 2:1. Ani prostřední část nezačala pro Hattrick příliš dobře, jelikož inkasoval už po zhruba dvou minutách hry. Opět však hostům pomohla rychlá reakce, která vrátila FBŠ na kontaktní rozdíl.

Podobný vývoj se pak konal také ve třetím dějství, kdy Letka utekla na skóre 4:2. Ani v tuto chvíli ale Jihomoravané nic nezabalili a začaly se dít věci. Během jediné minuty se střelecky prosadili Nikolas Zouhar s Vítem Máčkem, což znamenalo remízový stav 4:4. Ovšem ani bleskové trefy neodradily Letku od toho, aby si znovu přichystala odpověď. Tu ještě potvrdila dalšími góly a došla si pro velmi cenné vítězství.

Nepříznivá forma Hattricku tak nebere konce. Po fantastickém vstupu do základní části, kdy FBŠ vyhrálo osm z úvodních osmi kol, naopak přichází série bez zisku jediného bodu. Šňůra trvá již čtyři střetnutí, a její počátek přišel ve šlágru o čelo tabulky doma s Butchisem. Od této doby skóroval Hattrick dvanáctkrát, zatímco do jeho sítě padl rovnou dvojnásobný počet branek.

Jako jeden z rozhodujících momentů se ukázalo vyloučení Marka Fuchse z 55. minuty. Přišlo totiž za nerozhodného stavu 4:4, kdy se Hattrick po dvou slepených gólech nadechoval k dalšímu tlaku. Místo toho ale přišla početní nevýhoda, kterou Letka bezchybně potrestala. A velmi kvalitně si protivník vedl také ve zbytku třetí třetiny.

Pro Hattricku teď bude velkou výzvou, aby na neúspěch během krátké doby zapomněl a začal vzhlížet k dalšímu cíli. Tím bude duel na domácí půdě, jenž se uskuteční v neděli 13. listopadu. Právě v tento den přicestuje do haly v Maloměřicích Start98 Kunratice, začátek se plánuje na 18 hodin.

Branky a nahrávky: 2. Hranický (Vojáček), 11. West (Hubl), 23. Blana (Filip), 51. Hubl, 56. Šrámek, 57. Hanzlík (Šrámek), 58. Sedláček (Hubl), 60. Hanzlík (Filip) – 4. Suk (Brom), 25. Vlach (Máček), 54. Zouhar (Brom), 54. Máček (Hronek Š.). Trestné minuty: 0:4. Využití: 2:0. Střely: 24:24. Rozhodčí: Jakub Krátký, Pavel Vojkůvka. Diváků: 57.

Petr (Pospiech) – Gryz, Zach, Čech, Šincl, Hložanka, West (C), Toška – Hanzlík, Šrámek, Filip – Vojáček, Blana, Hranický – Hubl, Sedláček, DöhnerKolajta (Létal) – Kůra J., Gryc, Suk, Kůra M., Hájek, Jelínek, Grygar, Lacina – Máček, Vlach, Slezák – Zouhar, Fuchs (C), Brom – David, Bednář, Hronek Š.