Nepříjemnost pro holky Hattricku, porazil je Přerov

Utkání s posledním týmem tabulky si hráčky Hattricku rozhodně představovaly jinak. V domácím prostředí nezvládly zápas první ligy žen proti Přerovu, který bral bonusový bod v prodloužení. Brňanky budou moct situaci napravit v neděli, kdy doma hostí Aligators Šitbořice.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Přerov 4:5p (1:0, 1:2, 1:2 – 0:1)

Hattrick poslal do boje nabitou základní sestavu, kde figurovaly elitní střelkyně Linda Hyksová či Zuzana Štěrbová. Zezadu jistila tým Melisa Poláčková. A s výsledkem úvodního dějství mohl být spokojenější Hattrick, jenž sice nevyužil přesilovku ze začátku duelu, ale i přesto později otevřel skóre zásluhou Veroniky Rozenbergové.

Krátce po první přestávce vypadal stav ještě příznivěji. Brňanky utekly do vedení 2:0 trefou Lindy Hyksové a mohly kontrolovat vývoj utkání. Nicméně to se úplně nepodařilo – Přerov mezi vyrovnal dvěma brankami mezi 32. a 35. minutou, což slibovalo drama do třetí třetiny.

Stačila přitom jen chvilka poslední části, než se hostující družstvo střelecky prosadilo potřetí. Hattrick ztratil po otočce protivníka dobře rozjetý zápas, stále se však snažil s výsledkem něco dělat. Veronika Praxová téměř v půlce dějství vrátila remízu, jenže Přerov prakticky hned znovu odskočil.

Čas se krátil, a navíc přišlo vyloučení na domácí straně. Ještě během něj si trenérka Petra Prouzová vybrala oddechový čas, načež následovalo vyrovnání na 4:4. Brzy po návratu z trestné lavice mířila přesně Zuzana Štěrbová a zajistila prodloužení. V něm ale hostům stačila necelá minuta, než definitivně rozhodla Anna Němcová a přiřkla Přerovu vůbec první body od začátku sezóny.

Hattrick si tak nevylepšil pozici v tabulce a zůstává devátý. Jestli se podaří vylepšit bilanci z domácího dvojkola, se ukáže již v neděli od 10.00 na hale CESA VUT. Holky Hattricku tam hostí Aligators Šitbořice, jež v sobotu schytaly debakl 1:9 od Židenic.

Branky a nahrávky: 12. Rozenbergová V., 22. Hyksová (Štěrbová), 49. Praxová (Skořinská), 55. Štěrbová (Schindlerová M.) – 32. Gaborová (Boháčová), 35. Axmannová (Galnorová), 42. Gaborová (Konopčíková), 50. Hrčková (Němcová), 61. Němcová (Hrčková). Střely: 30:22. Trestné minuty: 4:4. Využití: 0:0. Rozhodčí: Jan Karafiát, Šimon Grega. Odkaz k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE.