Neproměněné šance? Docela mě mrzí, přiznává Lhota

Na začátku druhé třetiny vyrovnával Lukáš Lhota na 2:2 a Vítkovice byly v potížích. Hosté však zvládli poslední část duelu a odvezli si tři body za vítězství 6:3. Podle Lhoty mohl Hattrick pomýšlet i na víc.

Jak hodnotíš utkání s Vítkovicemi?
Byl to těžký zápas. Vítkovice jsou na úplně jiné úrovni než Brno, ale museli jsme ze sebe dostat to nejlepší. A myslím si, že se nám to i povedlo. Škoda, že to výsledkově nevyšlo, protože podle mě jsme měli nárok na nějaké body.

Šedesát minut jste až na drobnosti byli vyrovnaným soupeřem pro Vítkovice. Co chybělo, abyste uspěli?
Nějaká efektivita. Napočítal jsem si snad osm loženek, nicméně proměnil jsem jenom jednu. Docela mě to mrzí a neproměňování branek se projevilo.

Myslíš si, že jste hosty něčím zaskočili?
Určitě precizností v obraně. Vítkovicím to ani nijak moc nelepilo, přijely pozdě a nějak jim to úplně nesedlo. Z toho jsme těžili, akorát je škoda, že jsme nezískali i body.

Čeká vás reprezentační pauza, na co se zaměříte?
Řešili jsme fyzičku. Přidáme jeden trénink a budeme na sobě makat. Začneme nějakou půlhodinou ještě předem, takže si protáhneme tréninky. Samozřejmě budeme pracovat i na hře s balónkem a nějakých útočných věcech.

Na mistrovství světa jede René Slezák. Budeš sledovat výkony svého spoluhráče?