Nervydrásající souboj s Vinohrady! Prodloužení urvali hosté

Další dobře rozehraný duel, který Hattrick nedovedl k úspěchu. Velmi napínavý závěr přineslo 22. kolo Livesport Superligy mezi Brňany a Královskými Vinohrady. Bitva nakonec došla až do prodloužení, jež ovládli Pražané.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:5p (3:0, 1:2, 0:2 – 0:1)

Trenéři se proti minulému víkendu rozhodli pro změnu na postu gólmana. Do line-upu nasadili Filipa Kuhna, který naposledy odchytal kompletní zápas při senzační otočce v Liberci. Výsledkově se však měření sil nepovedlo – Vinohrady přetlačily Hattrick 5:4 po prodloužení. Brňané se tak v tabulce nikam neposunuli a stále jsou jedenáctí.

Florbalisté Sokola naopak prolomili sérii tří porážek a vylepšili si bilanci na třinácté příčce. Hosté však začali dost špatně, když jim Hattrick během první třetiny nadělil tři góly. Pražané nepříjemnou situaci zvládli, manko dorovnali a posléze sebrali bonusový bod. Rozdílovou trefu dal Michal Strachota, jenž má velkou formu a bodoval už v osmém utkání za sebou.

Svěřenci Marka Fialy odstartovali úvodní brankou Šimona Hronka, která padla po necelých dvou minutách hry. Následně zvyšoval na 2:0 Jonáš Kůra, pro něhož to byla první trefa od návratu z marodky. Třetí rána přišla pár sekund před koncem prvního dějství díky Filipu Horákovi. Brněnský bek se prosadil poprvé v ročníku, ovšem ani to v součtu nestačilo.

Premiérový gól od příchodu ze Švýcarska slavil také Lukáš Jalový. Díky němu šel Hattrick po polovině zápasu do vedení 4:2, ale třetí část patřila Vinohradům. Zbyněk Stuchlík snížil zkraje závěrečné třetiny a v poslední pětiminutovce dohnal manko Lukáš Gregor. V prodloužení tři na při potom SKV proměnilo individuální chybu domácích.

I přes porážku bodoval Hattrick podruhé v řadě, když navázal na předchozí nájezdy se Spartou. Domácí hráče však může mrzet, že ani jednou nedotáhli nadějně rozjeté utkání. Celkově ztratilo Brno během ledna již čtvrtý domácí duel, v němž po první třetině vedlo. Směrem ke zbytku základní části šlo o důležité body, které klubu nyní schází.

Hattricku se podařilo uhlídat Olivera Golda, jenž v uplynulém ročníku oblékal brněnský dres. Gól ani asistenci nezískal, nicméně s týmovým výsledkem může být mnohem spokojenější než Jihomoravané. Hráči z hlavního města se zároveň pomstili za minulý vzájemný zápas, který dopadl jejich prohrou 5:7.

Teď Hattrick čeká delší superligové volno. Na hřiště se vrátí až za dva týdny, konkrétně v neděli 14. února na Jižním Městě proti Chodovu. Měsíční program následně doplní bitva v Pardubicích (21. února) a doma s Bohemians (28. února). Všechna utkání budou životně důležitá a směřují k 7. březnu, kdy Brno završí základní část v České Lípě.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 2. Hronek (Dvořák), 11. Kůra J. (Ondráček), 20. Horák (Kostka), 35. Jalový (Brom) – 32. Stuchlík O. (Stuchlík Z.), 34. Fiala (Bína), 56. Gregor (Klápa), 61. Strachota. Střely: 28–17. Vyloučení: 1–1. Využití: 0–0.

Sestavy

HattrickVinohrady
Kuhn (Létal) – Kostka, Horák, Jalový, Juhaňák, Dvořák, Kůra M., Zach – Kůra J., Ondráček, Procházka – Sládeček, Brom, Vlach – Nagy, Fuchs, Hronek – Slezák, LeškoŠantora (Lorenc) – Jelínek, Gold, Fiala, Čuda, Stuchlík O. – Lanc, Bína, Hartman, Pinkas, Gregor, Hájek, Klápa, Stuchlík Z., Svoboda, Strachota, Paštika, Procházka

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „První dějství nám vyšlo. Soupeř přijel malinko ospalejší a díky třem povedeným střelám jsme měli luxusní náskok 3:0. Vinohrady však ve druhé třetině přidaly na fyzické hře, ve které jsme my těžce ubrali. Souboje zvládali hosté, my do nich chodili jako malá děcka hokejkami místo tělem. Celkově jsme hráli příliš komplikovaně v rozehrávce a dopouštěli jsme se jednoduchých ztrát. SKV nakonec využilo chyb a srovnalo. V prodloužení jsme nezvládli situaci za brankou, nesmyslným krosem jsme poslali soupeře za výhrou.“

Michal Kotlas (Vinohrady): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, o čemž vypovídal stav po první třetině. Stáhli jsme sestavu na deset lidí – sice nás to mrzí, ale donutily nás k tomu okolnosti. Dostali jsme se tak do tempa, začali plnit pokyny a více jsme chodili do brány. Proto se nám podařilo srovnat a na konci třetí části to mohlo dopadnout vítězně pro obě strany. V prodloužení jsme to zvládli takticky a počkali si na rozhodující šanci.“