Neskutečný fičák! Hattrick bere výhru 9:8 nad Libercem

V nečekanou přestřelku se proměnilo utkání 25. kola superligy mezi Hattrickem a Libercem. Brněnští hráči se pořádně zapotili, když ve třetí části ztratili klidný náskok. Nakonec však udrželi výsledek 9:8 a slaví první domácí výhru po dvou měsících. Hvězdou duelu se stal autor tří gólů Tomáš Brom, první start v sezóně potom zaznamenal brankář Filip Létal.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Liberec 9:8 (2:0, 3:1, 4:7)

Ke slavnostnímu nástupu přišli hráči Hattricku společně s dětmi, které se vyléčily z onkologického onemocnění, v rámci akce „Tenhle zápas se neprohrává“. Tu brněnský klub zorganizoval za podpory spolku Haima, který se o tyto děti stará a pomáhá jim v návratu do běžného života.

Utkání bylo letošní premiérou pro gólmana Filipa Létala, jemuž na lavičce kryl záda Filip Kejík. Jako první však řešil problémy brankář Liberce, protože jej po necelých čtyřiceti vteřinách hry prostřelil Tomáš Brom. Severočeši naopak v důležitých chvílích selhali a z přesilovky zvyšoval na 2:0 Lukáš Jalový. Brňanům pomohlo, že hosté z dobrých pozic často mířili mimo. Výbornou práci pak Hattrick odvedl také při svém oslabení tři na pět, kdy zachytil všechny akce soupeře.

Létalova stoprocentní úspěšnost zmizela až ve druhé třetině při snížení Liberce na 1:3. Ale protože Brňané brzy opět odskočili na tři góly, nebyl důvod k větším starostem. Po čtyřiceti minutách navíc platilo už skóre 5:1 pro domácí tým a všechno se vyvíjelo podle představ.

Jenže ve třetí třetině nabralo utkání úplně jiný směr. Liberec krok po kroku snižoval ztrátu a ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Hattrick si potom sice vzal vedení zpět díky brance Marka Fuchse, ale soupeř kontroval z trestného střílení. O to větší radost ovšem přišla, když Brno z divokého průběhu vytěžilo další dvě trefy a získalo náskok 8:6. Na něm se svým třetím gólem podílel i Brom.

V závěru se Liberec sice ještě vrátil a udělal drama, nicméně bylo pozdě. Hattrick vyhrál 9:8 a zvládl poslední domácí duel základní části. Ani vítězství však Brňanům nebude na dvanácté místo stačit. Jejich konkurenti Black Angels porazili Otrokovice, a proto Hattrick půjde do play-down ze třinácté příčky. Předtím ale zamíří v neděli 1. března k zápasu do Vítkovic.

Branky a nahrávky: 1. Brom (Fuchs), 10. Jalový (Brom), 23. Brom (Vlach), 29. Ondráček (Procházka), 40. Sládeček (Brom), 50. Fuchs (Ondráček), 52. Ondráček (Jalový), 53. Brom (Vlach), 57. Procházka (Grábl) – 27. Klucho (Kološ), 41. Lhota (Kopecký), 43. Ferdan (Světlík), 46. Valeš, 48. Kopecký (Lhota), 50. Kološ, 59. Ferdan (Lhota), 60. Světlík (Ferdan). Střely: 29–33. Vyloučení: 4–3. Využití: 3–1. Diváků: 206.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Utkání určitě bylo reklama na florbal pro diváky, pro trenéra šlo spíše o ‚antireklamu'. Ale myslím si, že zápas se lidem líbil, což je nejdůležitější. Čeká nás ještě jedno utkání a doufám, že nějaký bod přidáme. Ve chvíli, kdy se soustředíme na hru a plníme pokyny založené na kvalitní defenzivě, jsme schopni dobře bránit a blokovat. Na druhou stranu se ve třetí třetině ukázalo, že také umíme nepochopitelně vypadnout z role. Po rychlých gólech jsme se sesypali a sbírali jsme se z toho dalších patnáct minut. Je to něco, z čeho si musíme vzít do play-down ponaučení.“

Filip Hanžl (Liberec): „Dvě třetiny jsme bojovali s nervozitou, že musíme. Vážíme si toho, že zápasy nevzdáváme a v posledním kole necháme na hřišti všechno.“