ButchisHattrick
Odehráno
so 18. 3. 2023 17:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 1. kolo

Nevydařený vstup do semifinále, Butchis otočil

Velmi těžkému protivníkovi vzdorovali brněnští florbalisté, nicméně první bod v semifinále nezískali. Vítěz základní části Butchis je porazil 5:2, byť Brno vedlo a ještě ve druhé třetině drželo remízový stav. Možnost na nápravu bude v neděli opět venku od 17 hodin.

BUTCHIS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Hattrick se spoléhal na stejnou zahajovací sestavu, která se rozjela už během série s Letkou. V brance tak nechyběl Filip Létal ani třeba osvědčená ofenzivní síla v podobě Reného Slezáka. Výsledkově to však Brňanům nevyšlo, přestože se dostali jako první do náskoku a dostali Butchis do potíží. Domácí tým nakonec otočil a slavil výhru 5:2.

V první třetině se Hattrick prosadil po necelých sedmi minutách zásluhou Tomáše Broma, který je nejproduktivnějším florbalistou FBŠ. Zároveň ho tento gól osamostatnil na druhé příčce v bodování celé vyřazovací fáze. Butchis ovšem ještě v úvodním dějství manko smazal a zkraje druhé části šel poprvé do vedení.

Svěřencům Simona Šišky se však tato situace nezamlouvala a chtěli s ní rychle něco dělat. O minutu a půl později se tak skóre měnilo znovu, tentokrát ve prospěch Hattricku po trefě Víta Máčka na 2:2. Nutno ale dodat, že domácí hráči potvrzovali svoji kvalitu a zanedlouho odskočili už do výhody 4:2. Právě za tohoto stavu končila i prostřední třetina.

Závěrečná část byla stále bojovná a Hattrick nic neházel za hlavu. Výsledek nicméně už nijak nepřevrátil na svoji stranu a Butchis v úplném finiši pouze stvrdil své vítězství. Papírový favorit tak získal první bod v semifinále, a pokud by uspěl také v neděli, měl by k dispozici mečbol. Brňané každopádně v sobotu nezklamali a pokusí se, aby odjížděli z hlavního města za vyrovnaného stavu série.

Zajímavostí je, že i když Hattrick nikdy neprohrál semifinálovou sérii, porážka na její úvod není ničím úplně neobvyklým. Z pěti pokusů včetně toho na půdě Butchis se stalo, že dopadl z pohledu Brňanů neúspěšně, načež se situace ve zbytku zápasů otočila. Klidně se tak může situace vyvinout i tentokrát.

Navzdory porážce se blýskl pěkným výkonem Filip Létal. Jeho úspěšnost zákroků sahala k 85 procentům, čímž potvrzuje svoji dlouhodobou formu. Kromě druhého utkání s Letkou ve čtvrtfinále měl z posledních šesti startů pětkrát úspěšnost nad 80 procent – mezi nimi i 97,4 a 93,9.

Možnost k vyrovnání semifinále se rýsuje na neděli 19. března, kdy od 17.00 opět v hale Jedenáctka startuje odveta mezi Butchisem a Hattrickem.

Utkání jste mohli sledovat pomocí těchto odkazů: ZÁPASOVÝ ONLINE, VIDEOPŘENOS.

Branky a nahrávky: 16. Šubrt (Kalina), 23. Vondruška (Waldhauser), 27. Papež (Šubrt), 31. Pecha (TS), 60. Papež – 7. Brom (Fuchs), 24. Máček (Bednář). Trestné minuty: 8:4. Využití: 1:0. Střely: 27:18. Rozhodčí: Tomáš Kapr, Michal Tichý. Diváků: 88.

Hlinák – Drastich, Kalina, Vondruška (C), Švelbl, Svoboda, Wald, Štrobach, Regner, Bóday – Černý, Čejka, Novotný – Papež, Waldhauser, Šubrt – Pavlíček, Novotný, PechaLétal – Kůra J., Suk, Sládeček, Gryc, Bednář, Hájek – Vlach, Kůra M., Slezák – Malec, Fuchs (C), Brom – David, Máček, Morávek – Zouhar, Procházka, Hronek M.