Obrat na poslední chvíli! Druhý bod z Pardubic vystřelil Nagy

Zbývalo pár minut a Hattrick mohl odcházet ze zápasu 22. kola superligy bez jediného bodu. Brňané však televizní duel vyrovnali a v prodloužení posunul skóre na stranu hostů Martin Nagy. Díky fantastické bojovnosti si tak jeho tým odvezl domů veledůležitou výhru.

Sokoli Pardubice – FBŠ Hattrick Brno 6:7p (1:2, 2:1, 3:3 – 0:1)

První třetina začala slibněji pro Brno, když se z bleskového brejku střelecky prosadil Luděk Ondráček. Objevovaly se však i šance před brankou Brna, které se při jednom ze zákroků provinilo faulem. Vyloučení Olivera Golda Sokoli potrestali, přičemž Hattrick se vrátil do vedení až díky Jakubu Procházkovi krátce před koncem dějství.

Pardubice se ovšem nevzdaly a stačilo jim osmnáct sekund druhé části, aby vyrovnaly na 2:2. Pro svěřence Marka Fialy žádná příjemná situace, zvláště když na ni domácí florbalisté v polovině třetiny navázali dalším gólem a poprvé šli do náskoku.

Z příznivého stavu se Východočeši radovali pouze šest minut. Na nerozhodné skóre upravil Dominik Dvořák a ukázal, že s Hattrickem se musí počítat v každé chvíli zápasu. To hlavní ale mělo následovat až ve třetí třetině, která přinesla největší počet branek oproti předchozím fázím hry.

Sokoli třikrát odskočili do jednogólového vedení – 4:3, 5:4 a 6:5. Brno však předvedlo nezlomnou motivaci a vždy smazalo výhodu soupeře. Tím, kdo srovnával na 6:6, byl Procházka v 55. minutě a fakticky poslal duel do prodloužení.

V nastaveném čase uspěl Hattrick na buly a okamžitě odvolal gólmana, aby v poli získal početní převahu. Domácí tým tak zůstal pod tlakem na svojí půlce hřiště a ve chvíli, kdy vypálil Martin Nagy, už nemohl vzdorovat. Brněnský ostrostřelec rozhodl o vítězství hostů 7:6, díky kterému získali dva body do tabulky.

Hattrick se po úspěchu dostal na dvanácté místo soutěže, i když zbytek superligy má zápas k dobru. To ale nic nemění na tom, že si Brňané určitě přilepšili a přiblížili se desáté příčce. Právě ta bude rozhodovat, kdo se po základní části automaticky udrží mezi elitou.

Branky a nahrávky: 11. Kourek (Šmíd), 21. Savický, 33. Černý (Kučera), 43. Savický (Šmíd), 45. Zozulák (Formánek), 50. Kourek (Formánek) – 5. Ondráček (Kejík), 18. Procházka (Fuchs), 39. Dvořák, 45. Dvořák (Fuchs), 47. Grábl (Nagy), 55. Procházka (Ondráček), 63. Nagy (Ondráček). Střely: 19–24. Vyloučení: 0–1. Využití: 1–0. Diváků: 522.

Ohlasy trenérů

Ladislav Štancl (Pardubice): „V zápase jsme vyrobili zbytečné chyby, které soupeř potrestal. Brno dobře využilo, že jsme mu vždy dovolili srovnat skóre. Pro nás je takový duel dalším krokem k tomu, co máme před sebou, a na tom je potřeba to postavit. Dnes byl Hattrick šťastnější.“

Marek Fiala (Hattrick): „Hodně chyb, propadávání a nepřesností na obou stranách. K tomu ale i hodně šancí, s nimiž se oba týmy popasovaly stejně – takže remíza. Obecně nám scházela jednoduchost, přímočarost a větší klid vzadu. Zápas mohl vyhrát kdokoliv, nakonec jsme byli šťastnější my díky zvládnutému buly v prodloužení. Teď si odpočineme a co nejlépe se připravíme na klíčová utkání, protože dnes měla naše hra velké rezervy.“