Obrovskou bitvu urvala v prodloužení Ostrava

Hattrick odehrál první zápas Livesport Superligy venku, a byl to pořádně napínavý souboj. Hattrick Brno dotáhl utkání třetího kola v Ostravě až do prodloužení, kde nakonec prohrál po rozhodující trefě Lukáše Pešata. Brňané přesto získali první bod v novém ročníku.

FBC ČPP Ostrava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:2p (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Do branky naskočil Ondřej Kolajta, který navázal na svůj páteční závěr utkání s Libercem. Vůbec poprvé tak startoval v nejvyšší soutěži v základní sestavě. Do zahajovací lajny se dostal i Filip Horák, pro něhož šlo o jubilejní 100. zápas Livesport Superligy. Duel však měl speciální náboj také pro Jiřího Juhaňáka, protože za Ostravu odehrál minulé dva ročníky.

Utkání začalo Brno dobrou obranou. Šance Wojciecha Malajky ani Kryštofa Maliny tak nespadly za záda hostujícího gólmana. Situaci naopak využil Hattrick, který držel míček a připravil si brejk. Při něm se po pravé straně protáhl Jakub Procházka a výbornou střelou poslal mužstvo do vedení 1:0. Převaha Hattricku potom ještě mohla přinést pojistku náskoku, Juhaňákův únik ale neprošel přes brankáře Jana Bindera.

Hrálo se ve vysokém tempu a příležitosti byly na obou stranách. Jednu z nich tak proměnil Lukáš Pešat, když potrestal nepozornost hostů. Akční hra však trvala i v dalších minutách a přerušovalo se pouze minimálně. Na konci prvního dějství to znamenalo remízu 1:1.

Po přestávce se Ostrava tlačila více dopředu, ale brněnská defenziva nezaváhala. Skóre zůstávalo vyrovnané a oba týmy hrály naplno. Také Hattrick si připravil řadu pěkných možností, díky nimž pořádně potrápil Bindera. Velmi slušnou pozici měl třeba Martin Nagy, který ovšem vypálil jen do výstroje brankáře. Při dalším neúspěšném závaru se tlačil do střely Adam Hemerka a po něm i Procházka.

Obrana domácích přesto povolila. Chvilku před koncem druhé třetiny vzal míček Šimon Hronek, skvěle se obtočil kolem branky a procpal míček do sítě. Vynikající práce mladého útočníka, jenž vstřelil svůj první gól v nejvyšší soutěži. Ve zbývajícím čase FBC už neodpovědělo a Hattrick šel do pauzy v příjemnější situaci než soupeř. Vést v takto těsné bitvě, byť o jediný gól, je vždy velké plus.

Ve třetí části se hra ještě více přiostřila a týmy bojovaly nadoraz. Po jedné z tvrdých akcí dokonce rozhodčí nařídili trestné střílení ve prospěch Ostravy, k němuž se postavil Pešat. Svoji druhou trefu v zápase však nepřidal a o chvilku později měl výhodu Hattrick – získal totiž přesilovku.

Během ní sice branka nepadla, ale o šance nebyla nouze. A to ani kolem Kolajty. Brněnský gólman se blýskl dvěma senzačními zákroky a držel svěřence Marka Fialy ve hře o vítězství. Nicméně na tři body Hattrick nedosáhl, když inkasoval po přesné ráně Dominika Klimschy na 2:2. Hosté navíc mohli být rádi, že Ostravané následně orazítkovali jen tyčku. Kouč Hattricku si proto vzal oddechový čas a uklidnil mužstvo do zbytku třetí třetiny a směrem k prodloužení.

V přidaném čase se utkání mírně naklonilo na stranu Hattricku, když si vynutil přesilovou hru. Střelci hostů ovšem nemířili za brankovou čáru a přišel malér. Do protiakce se vrhl Pešat a pohotově rozhodl o výhře Ostravy. Přestože Brno v zápase ani jednou neprohrávalo, nakonec urvalo jediný bod. Zároveň jde o první bod Hattricku v nové sezóně.

Také následující kolo Livesport Superligy absolvují Jihomoravané na palubovce protivníka. V sobotu 26. září se představí proti Královským Vinohradům, které podlehly v obou úvodních duelech ročníku. Domů se potom Hattrick vrátí na státní svátek 28. září, kdy v Maloměřicích přivítá Chodov.

Branky a nahrávky: 11. Pešat (Gavronski), 55. Klimscha (Sládek), 64. Pešat (Lipový) – 6. Procházka (Hemerka), 38. Hronek (Vlach). Střely: 27–16. Vyloučení: 3–2. Využití: 0–0. Diváků: 104.

OstravaHattrick
Binder (Klinka, Janík) - Gawronski, Malajka, Soukup, Herblich, Lipový, Klimscha, Vítovec, Šubert, Sasyn, Eichner, Kittel, Jakubec, Sládek, Pešat, Hurta, Malina, BurýšekKolajta (Kuhn) - Brom, Procházka, Zach, Coufal, Juhaňák, Dvořák, Kostka, Nagy, Hrazdira, Ondráček, Vlach, Sládeček, Horák, Halama, Kůra M., Máček, Hemerka, Hronek

Ohlasy trenérů

Tomáš Svačinka (Ostrava): Hráli jsme do uzavřené obrany soupeře, který nutně potřeboval body. Tvorba hry nám moc nešla, navíc Hattrick podpořil skvělým výkonem náš bývalý gólman Ondra Kolajta. Měl super motivaci proti nám a zápas mu vyšel. I přesto jsme ale mohli rozhodnout ve třetí třetině, bohužel se šlo do prodloužení, kde se nám už podařilo skórovat.

Marek Fiala (Hattrick): Z hlediska plnění plánu jsme dvě třetiny až padesát minut hráli, co jsme potřebovali. Poctivě jsme bránili a měli jsme možnosti odskočit na vyšší než jednogólový rozdíl. Bohužel jsme je ale nevyužili. Závěr je těžké hodnotit, přesilovku čtyři na tři je potřeba využít a sebrat bod navíc. Ne, že naopak ještě gól dostaneme, to se nesmí stát.