Odveta po poháru: Hráči Hattricku jdou podruhé na Black Angels

Podruhé během několika dnů se stejným soupeřem. A-tým Hattricku se připravuje na nedělní zápas 13. kola první ligy proti Black Angels. Právě s nimi odehráli Brňané tento týden osmifinále Poháru České pojišťovny a vyhráli 8:3. Jejich cílem tak bude úspěch zopakovat.

Obě mužstva působila v posledních kolech celkem přesvědčivě. Black Angels sice na začátku listopadu podlehli Petrovicím, jenže to byla jejich jediná ztráta za téměř dva měsíce. Drtivá většina zbývajících utkání dopadla ve prospěch Pražanů, kteří proto jsou průběžně na druhé pozici. O pouhé tři body za Hattrickem.

Svěřenci Marka Fialy získali z dosud maximálního počtu 36 bodů rovných 33. Jediné případy, kdy přišla drobná zaváhání, byla výhra v prodloužení nad Kladnem a následně i porážka v přidaném čase od Ústí. Z minulých dvou duelů však Brňané opět vytěžili nejvíce, co šlo. To znamenalo vítězství nad Chomutovem a Českými Budějovicemi.

Black Angels mohou přistupovat k zápasu jako k odvetě za ještě aktuální nezdar. V úterý proběhlo vzájemné měření sil v osmifinále Poháru České pojišťovny. A Brno nakonec uspělo 8:3, když prakticky rozhodlo slepenými góly ve druhé třetině. Tím se Hattrick dostal do čtvrtfinále soutěže a je jediným týmem mimo Tipsport Superligu, který se letos podíval tak daleko.

Historie první ligy ale připomíná vyrovnanou bilanci těchto soupeřů. Black Angels dokázali Brňany porazit čtyřikrát z osmi pokusů. Hned dvě výhry navíc přišly v loňském ročníku, kdy Hattrick neslavil ani jednou.

„Jsem přesvědčen, že Black Angels budou po porážce v poháru extra motivovaní. Navíc se hraje o první místo v tabulce. Proto očekávám náročný zápas proti kvalitnímu a dobře připravenému soupeři,“ shrnul svůj pohled hráč Hattricku Michal Machálek.

Podaří se družstvu FBŠ bodovat nad stejným rivalem? Souboj o čelo tabulky se tentokrát uskuteční v neděli 18. listopadu v pražské hale Jedenáctka. Začínat se bude v 17.30.