Č. LípaHattrick
6:5(6:4, 4:2, 2:4)
ne 27. 2. 2022 17:30 @ SH Česká Lípa, Livesport Superliga, 2. kolo

Odveta za sobotu Hattricku nevyšla, Lípa opět dala o gól víc

Pokračování play-down odehrál Hattrick Brno, který šel do druhého utkání proti České Lípě. Opět se hrála velice vyrovnaná bitva, která ale dopadla lépe pro domácí. Severočeši zvýšili vedení v sérii potom, co přetlačili Brňany o jediný gól 6:5.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)

Znovu o jediný gól, znovu 5:6 v neprospěch Brna. Tentokrát však Česká Lípa nepotřebovala prodloužení, když rozhodl v posledních sedmi minutách Daniel Štěrba. V utkání se celkově trefil dvakrát a má včetně sobotního duelu velký vliv na to, že Severočeši pojedou do Brna s náskokem 2:0 na zápasy.

Podobně jako v úvodní bitvě série platilo, že rozdíly ve skóre byly minimální. Brňané sice v prostředním dějství ztráceli dvě branky, nicméně když zabrali, dohnali i toto manko. Závěrečných deset minut tedy startovalo za remízového stavu 5:5. Brzy si ovšem domácí hráči připravili rozhodující ránu.

Jako jeden z důležitých momentů se ukázalo vyloučení Šimona Hronka chvíli po vyrovnání Hattricku. Lípa si při něm tvořila slibné šance, Štěpán Slaný dokonce napálil tyčku. A sotva převaha domácích skončila, okamžitě po ní ještě stihl využít situace Štěrba. Ten samý hráč, jenž určil finální skóre už v sobotu.

Hattrick tak nepřerušil sérii nevydařených výsledků ze vzájemných zápasů. Dohromady šlo o sedmé měření sil za sebou, které skončilo vítězně pro Českou Lípu. To je nejdelší čekání na výhru nad tímto klubem od doby mezi říjnem 2014 a březnem 2015, kdy Hattrick padl pětkrát v řadě.

Podle statistik úvodního víkendu play-down se za brněnský tým rozjel Dominik Dvořák, jenž během dvou utkání dal tři góly. Ani to ale na severočeský klub zatím nestačí. Bodově se chytil i Lukáš Vlach, který má na kontě jeden přesný zásah a tři asistence.

Boj o udržení v play-down však stále není vůbec ztracen. Série se příští víkend uskuteční ve sportovní hale Maloměřice, kde bude Hattrick těžit z domácího prostředí. V sobotu 5. března i neděli 6. března nastupuje FBŠ shodně od 17 hodin. Podaří se Hattricku dvakrát vyhrát a dorovnat rozdíl?

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 3. Kouba, 11. Tichý, 18. Jirsa (Kouba), 23. Tichý, 39. Štěrba (Krajcigr), 54. Štěrba (Krajcigr) – 4. Vlach (Brom), 16. Dvořák (Procházka), 23. Brom (Kůra J.), 49. Jalový (Vlach), 51. Brom (Hronek Š.). Střely: 24–24. Vyloučení: 4–1. Využití: 0–1. Diváků: 176. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt.