Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Po drtivé výhře ztráta, ženy mají bod z Jihlavy

Historická premiéra ve druhé nejvyšší soutěži přináší poloviční radost. Ženský tým Hattricku začal pouť první ligou vysokým vítězstvím nad IBK Hradec Králové, když ho rozdrtil o deset gólů. Dvojkolo však nedopadlo ideálně, když si Brňanky odvezly jenom bod z Jihlavy za prohru po nájezdech.

IBK Hradec Králové – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:14 (0:4, 2:1, 2:9)

První třetina v soutěži vyšla Hattricku na jedničku. Brňanky byly střelecky velmi úspěšně a zajistily si pohodlný náskok 4:0. V sedmé minutě otevřela skóre Linda Hyksová, která se do pauzy trefila ještě jednou. V přesném zakončení ji navíc doplnily Sabina Slováková s Vendulou Schindlerovou, jež dala svůj premiérový ligový gól za FBŠ.

Skvělé tempo ale Hattrick po přestávce nezopakoval. Hradec Králové prostřední část vyhrál 2:1, přičemž ještě zahodil trestné střílení. Podruhé v utkání však dávala branku Slováková, a tak pomohla Brňankám, aby si zachovaly nadějné vedení do zbytku duelu.

A právě poslední dějství přineslo gólový uragán ve prospěch Brňanek. Východočešky nestačily držet krok s Hattrickem, který s přehledem upevňoval výrazný rozdíl. Ten nakonec činil deset branek a svěřenkyně trenérky Petry Prouzové získaly první prvoligové body. Mezi nejproduktivnější florbalistky týmu se zařadily Hyksová (4+1), Vendula Schindlerová (3+2) a Wilczek (0+5).

Branky a nahrávky: 34. Kautská (Dohnalová), 39. Tomášková (Némethová), 53. Tlapáková (Dohnalová), 56. Tlapáková (Dohnalová) – 7. Hyksová (Wilczek), 10. Slováková (Wilczek), 11. Hyksová (Wilczek), 17. Schindlerová V. (Schindlerová M.), 36. Slováková (Schindlerová V.), 45. Praxová, 45. Schindlerová V. (Slováková), 46. Fidrmucová (Hyksová), 49. Hyksová (Wilczek), 51. Fidrmucová (Wilczek), 52. Růžičková (Schindlerová V.), 56. Schindlerová V. (Slováková), 57. Růžičková, 58. Hyksová (Rozenbergová V.). Rozhodčí: Kateřina Hátlová, Lenka Jansová. Střely: 52:66. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. TEXTOVÝ ONLINE

Hradec KrálovéHattrick
Kašparová – Raab, Benešová, Zeiplová, Tlapáková, Tomášková, Némethová, Hvězdová, Kůželová, Dohnalová, Kautská, FernézováPoláčková (Ondrová) – Hyksová, Rozenbergová V., Macejáková, Wilczek, Růžičková, Slováková, Rozenbergová K., Skřivánková, Praxová, Fidrmucová, Schindlerová M., Cerchlanová, Schindlerová V.

EAV SK Jihlava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:4pn (3:2, 1:1, 0:1 – 0:0)

Druhý duel víkendu nezačal pro Brňanky zrovna ideálně. Ve čtvrté minutě otevřela Jihlava skóre a hned dostala Hattrick pod tlak. Ten vepředu působil celkem aktivně a do poloviny třetiny vyrovnal, nicméně domácí tým hned odpověděl. O to větší radost tedy přišla s blížícím se koncem dějství, kdy Linda Hyksová vrátila nerozhodný stav. Ani to však nestačilo – Jihlavanky si vzaly náskok zpět gólem do šatny.

Ani po přestávce se Brňankám nepodařilo smazat manko. Jihlavě trvalo jen pár sekund, než zvýšila na 4:2 a zatlačila Hattrick do ještě nepříznivější situace. Svěřenkyně trenérky Petry Prouzové se vrátily na kontakt ve 25. minutě díky snížení Sabiny Slovákové, jenže od té doby se výsledek nepohnul. Do třetí třetiny tak pořád čekala na brněnské florbalistky spousta práce.

Minutky utíkaly také ve třetí části, kdy Brno neproměňovalo šance a samo poměrně často jenom bránilo. Hattrick se ovšem ani přesto nevzdával a Zuzana Wilczek zajistila mezi oběma týmy znovu remízu, tentokrát v podobě 4:4, a následovalo prodloužení. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, v nichž urvaly bonusový bod domácí hráčky.

Branky a nahrávky: 4. Šulová, 10. Bícová (Vilišová), 20. Kalinová (Krčálová), 21. Bícová (Krčálová) – 10. Štěrbová (Hyksová), 16. Hyksová (Wilczek), 25. Slováková (Schindlerová M.), 54. Wilczek (Štěrbová). Rozhodčí: Matěj Jonák, Pavel Chromý. Střely: 20:26. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. TEXTOVÝ ONLINE

JihlavaHattrick
Václavková – Šloufová, Šustrová, Vilišová, Vytisková, Běhounková, Dvořáková, Krčálová, Dolejší, Jašková, Krčálová, Kalinová, Šmahelová, Bícová, ŠulováPoláčková (Ondrová) – Skřivánková, Rozenbergová V., Schindlerová M., Macejáková, Růžičková – Štěrbová, Wilczek, Hyksová – Slováková, Praxová, Schindlerová V. – Cerchlanová, Fidrmucová, Rozenbergová K.