ChomutovHattrick
Odehráno
so 28. 1. 2023 16:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 23. kolo

Počtvrté bez bodů, Hattrick byl krátký na Chomutov

Ani na čtvrtý pokus se nepodařilo zvítězit. Florbalisté Hattrick v utkání první ligy podlehli Chomutovu, který tak zvládl oba vzájemné souboje v základní části. Brňanům nepomohl k úspěchu ani bleskový gól již z úvodní minuty duelu.

DDQ Florbal Chomutov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Do sestavy se vrátil kapitán Marek Fuchs, který se objevil ve druhé útočné trojici. Do zahajovací lajny se vešli oba bratři Kůrové či stejně jako před týdnem Jakub Procházka, jenže nic z toho nestačilo. Chomutov doma ubojoval vítězství 4:2 a aktuálně jsou desátí v tabulce. Zato Hattrick zůstal čtvrtý, když kromě něj zaváhaly také další týmy v pořadí pod ním.

Utkání přitom odstartovalo pro Hattrick parádně z pohledu skóre. Už v první minutě se střelecky prosadil David Sládeček a zdálo se, že by Brňané mohli měření sil kontrolovat. Opak byl ovšem pravdou, Severočeši stihli brzy otočit a druhou část začínali v lepším rozpoložení právě oni.

Prostřední dějství přineslo po jednom gólu na obou stranách. Nejdříve Chomutov odskočil na 3:1, nicméně René Slezák vrátil hostům naději ve 29. minutě. Blíže se však svěřenci kouče Simona Šišky nedostali, Ondřej Halej dával v závěrečné třetině na konečných 4:2 a Hattrick už situaci nezvrátil.

Pro FBŠ jde o druhou prohru s Chomutovem v aktuální sezóně. Navíc utrpěl čtvrtou porážku v řadě a stále čeká na první body roku 2023. Mezi čtvrtým Hattrickem a pátými Gullivers i šestými Štíry stále platí tříbodový rozdíl. Důležité bylo i zaváhání Gullivers s posledními Aligators, díky němuž tento odstup stále trvá.

Navzdory porážce byl pokořen jeden milník. Tomáš Brom odehrál svůj 200. ligový zápas v dresu Hattricku, což oslavil již zmiňovanou asistencí. Co se týče obou brněnských branek, podílel se na nich nejkomplexněji Sládeček se svojí bilancí 1+1.

Hattrick tak nemá jinou možnost než se připravit na další důležité utkání. V sobotu 4. února se vrací Hattrick domů do Maloměřic, kde narazí na soupeře FBC Letka. Duel začne od 19.00, a mužstvo bude naplno potřebovat i vaši podporu přímo na tribunách!

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 6. Skuhrovec (Klement), 13. Schneider (Bernas), 22. Martin (Jeníček), 49. Halej (Šarša) – 1. Sládeček (Brom), 29. Slezák (Sládeček). Trestné minuty: 4:6. Využití: 0:1. Střely: 25:27. Rozhodčí: Ondřej Benačan, Patrik Šaroch. Diváků: 212. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.