Podruhé v sezóně s nulou: Hattrick padl na hřišti Havířova

Jediným týmem, který dosud porazil Hattrick za tři body, byli v letošní sezóně Black Angels. Po zápase 19. kola první ligy v Havířově je ale všechno jinak. Domácí Exelsior uspěl nad Brňany 7:4 a zabránil jim v cestě na pozici lídra soutěže.

Florbal Exelsior Havířov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:4 (1:1, 4:2, 2:1)

Hráči Hattricku se nezvládali v úvodu utkání střelecky prosadit. A po takovém vývoji hry následovala odplata ze strany domácího týmu. Po osmi minutách se naskytla šance Adamu Klimešovi, jenž poslal Havířov do cenného vedení. Právě střelec první branky však měl i podíl na vyrovnaní Brna, protože z přesilovky při jeho vyloučení upravil skóre na 1:1 Tomáš Brom. S ohledem na to, že gól padl chvilku před koncem dějství, vypadala situace do druhé části lépe z pohledu Hattricku.

A prostřední třetina skutečně začala pro hosty naprosto ideálně. Brňané přidali aktivnější výkon a Lukáš Jalový obrátil stav zápasu. Havířov se ale poměrně brzy vzpamatoval a čtyřmi brankami v řadě si vytvořil bezpečný náskok. Hattrick proto musel zabrat směrem dopředu a pokusit se zmírnit manko do posledních dvaceti minut. Snaha se nakonec projevila, když se opět trefil Jalový a stáhl ztrátu na 3:5.

Ve třetí části však dlouho žádné góly nepřicházely. Hattricku tak ubíhal čas na boj o lepší výsledek. Nadějí byla až přesná střela Davida Coufala z 59. minuty, která vrátila hosty do kontaktu ve skóre. Brno ovšem v samém závěru opustilo štěstí a dvěma vlastními brankami pomohlo Havířovu. V součtu to znamenalo, že Exelsior zvítězil 7:4 a zabránil soupeři, aby se posunul na první místo. Navíc skončila série FBŠ pěti výher za sebou.

V čele soutěže nadále zůstávají Black Angels se 49 body, Hattricku na ně kvůli porážce stále dva body chybí. Havířov ale ani přes výhru neposkočil vzhůru tabulkou – díky lepšímu poměru gólů se před ním udržel Chomutov a třetí jsou Karlovy Vary. Západočeši přitom aktuálně mají o deset bodů méně než Brňané.

Dvacáté kolo první ligy nabídne další duel na domácí půdě. Do Maloměřic přijede v sobotu 19. ledna kunratický Start98. A Hattrick nad ním bude chtít uspět, aby opět ukázal, že touží vítězit. Za každé situace a proti jakémukoliv rivalovi.

Branky a nahrávky: 9. Klimeš (Feber), 24. Kloza (Vilím), 28. Feber (Klimeš), 33. Bezděčík (Klimeš), 33. Vilím (Plášek), 60. vlastní gól, 60. vlastní gól – 19. Brom (Ondráček), 23. Jalový (Fuchs), 35. Jalový (Brom), 59. Coufal (Ondráček). Střely: 20–23. Vyloučení: 3–2. Využití: 1–1. Diváků: 156.

Ohlasy trenérů

Pavel Kotula (Havířov): „Dneska o 1000 procent lepší výkon než včera. Musím pochválit hráče, že minulý zápas hodili za hlavu a podali po celých 60 minut koncentrovaný výkon. Víme, že jsme doma silní. Pokud budeme hrát takto, můžeme porazit kohokoliv.“

Marek Fiala (Hattrick): „První třetina byla od nás ospalá. Přestože jsme na začátku druhé části zvýšili aktivitu a dostali se do vedení, nechávali jsme v obraně velká okna. A soupeř díky nim trestal. Havířov celý zápas pečlivě bránil a nepouštěl nás do nebezpečných prostor, víceméně ani do brejků. Až v samotném závěru jsme přidali na obrátkách a hráli přímočařeji. Ponaučení je, že občas bude potřeba hrát jednodušeji do branky. Pro nás dobrá lekce, ze které se poučíme.“