Pohár ČF: První domácí zápas Hattricku vyzněl lépe pro Pardubice

Úvodní domácí souboj dopadl porážkou. V rámci skupiny Poháru Českého florbalu se Hattrick utkal s Pardubicemi, proti nimž chtěl získat první body v soutěži. Výsledkově mu však utkání nevyšlo a stejně jako proti Tatranu Střešovice odešlo Brno s prázdnou.

FBŠ Hattrick Brno – Sokol Pardubice 5:8 (2:3, 1:1, 2:4)

Do první třetiny nového ročníku na domácí půdě nevstoupil Hattrick podle představ. Několik brněnských šancí zastavily bloky obránců a gólmana Martina Haleše. Pardubice potom využily volného prostoru uprostřed hřiště a Ivo Teichman procpal svoji ránu výstrojí Filipa Kuhna.

Hattrick však neztrácel naději a zkoušel dále hledat cesty, jak překonat obranu Sokola. Velmi zajímavě mířil z pravé strany David Coufal, jenže branku trefil až Jan Grábl z akce od mantinelu. Tato situace opět přiměla Východočechy ke zvýšené aktivitě a Hattrick měl hodně práce, aby se vzadu uklidnil.

Kompaktnější hra Pardubic se projevila dalším gólem, který dal Jan Kourek střelou pod břevno. Pak navíc přišel ještě třetí projektil a Adam Šmíd zvýšil na 3:1. Zlepšení představovala až přesilovka Hattricku a gól z hole Davida Coufala. Úspěšný střelec tím navázal na svoji formu z prvního kola poháru s Tatranem Střešovice (3+0). Oba týmy rázem dělila jediná branka a drama do další části bylo na světě.

Druhé dějství pokračovalo rychlou hrou obou mužstev. Brňané si hned v úvodu připravili slibnou šanci a tlačili se před brankoviště Pardubic. Akci ovšem dovedli mezi tyče až ve 29. minutě, kdy se prosadila nová posila Martin Nagy.

Skóre se proto vrátilo do podoby remízy a všechno bylo otevřené. Nicméně tento stav příliš dlouho nevydržel a už za dvě minuty od Nagyho trefy mířil přesně Přemek Pakosta. Hattrick kvůli tomu opět těsně prohrával a neměl ani chvilku na oddech. Musel pokračovat v maximálním výkonu, aby se dostával dopředu.

Brněnští florbalisté si to ale vůbec neusnadňovali. Situace se jim naopak ještě zkomplikovala po vyloučeních Marka Fuchse a Jana Grábla. Hattrick však nebezpečné příležitosti přečkal a mohl se vydat vstříc třetí třetině.

Hře nechybělo tempo ani v její poslední fázi, čehož využil Sokol. Po volném úderu v těsné blízkosti Kuhna šel míček k Lukáši Prixovi, který ve vhodnou chvíli neomylně vypálil. Východočeský celek navíc pokryl šance na opačné straně a záhy přidal šestý gól. Vše se vyvíjelo ve prospěch protivníka a trenér Fiala reagoval time-outem.

Po oddechovém čase následoval další průnik defenzivou Hattricku a branka Martina Zozuláka. S blížícím se koncem zápasu se však Brňané přece jen prosadili a díky Jonáši Kůrovi s Coufalem ještě vykřesali možnost na body. Na to už jim ale zbývalo málo času a soupeři podlehli 5:8.

Po dvou pohárových duelech tak nemá FBŠ na kontě ani bod. Třetí zápas vrcholové skupiny bude Hattrick čekat za necelé dva týdny – v neděli 1. září vyzve v derby Bulldogs Brno.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 11. Grábl, 20. Coufal (Sládeček), 29. Nagy (Andrle), 54. Kůra (Jalový), 56. Coufal (Vlach) - 6. Teichman, 15. Kourek (Škeřík), 16. Šmíd (Oubrecht), 31. Pakosta (Šmíd), 46. Prix (Pakosta), 51. Savický (Černý), 53. Zozulák (Dlesk), 59. Petr (Šmíd). Vyloučení: 2–1. Využití: 0–0.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Nepřikládal bych výsledku zbytečně velkou váhu. Jsme si vědomi, že zápas se nám ve spoustě ohledů nepovedl. Na druhou stranu víme, v jaké fázi přípravy jsme a také to se na duelu podepsalo. Vzhledem k tomu, kolik jsme udělali chyb, soupeř po zásluze vyhrál.

Kromě toho, že nás míček po celý zápas neposlouchal (což dokážu pochopit), byla naše bolest první třetina a mluvili jsme o tom po ní. Bylo zřejmé, že na utkání nejsme mentálně připraveni a vstoupili jsme do něj lehkovážně a nepozorně. Pardubice trestaly a mohli jsme být rádi, že to vůbec po prvním dějství vypadalo tak, jak to bylo.

Trochu mě mrzí, že Filipu Kuhnovi zrovna na jeho premiéru v brance vyšel zápas, kdy jsme mu zrovna moc nepomohli. Měl tam pár dobrých věcí a podržel tým, proti tomu nemohu nic říct, ale bohužel kolektivně tam bylo strašně moc chyb a dopadlo to porážkou.“

Ladislav Štancl (Pardubice): „Pro nás velmi těžké utkání, protože máme za poslední dva týdny v nohách již deset zápasů. Proto jsem opravdu rád, jak to kluci zvládli. Po celý duel jsme byli lepší a pohyblivější. Příště se ještě vyvarujeme chvilek nekoncentrovanosti. V posledním utkání se popereme o postup.“