Pohárová premiéra pro Tatran: Brno prohrálo nejtěsnějším rozdílem

Hattrick byl velmi blízko prvním bodům v sezóně. Na úvod vrcholové skupiny Poháru Českého florbalu jej čekal Tatran Střešovice, se kterým odehrál přetahovanou do posledních vteřin. I přes porážku ale podalo mužstvo kvalitní výkon, jenž je velkým příslibem.

Tatran Střešovice – FBŠ Hattrick Brno 8:7 (2:3, 3:1, 3:3)

Po oťukávání v první třetině se ke slovu dostal David Coufal. Ten v osmé minutě využil ztráty Střešovic a rychlým únikem otevřel skóre utkání. I když Hattrick zkoušel přidat další nebezpečné střely, domácí tým situace ubránil a brzy vyrovnal. Gól na 1:1 přidal odchovanec Hattricku v barvách soupeře Dalibor Švéda.

Tím ovšem přetahovaná nekončila. Brňané se do konce první části dostali ještě dvakrát do vedení o jednu branku a uzavřeli dějství za stavu 3:2. K tomu jim nahrávalo i vyloučení Filipa Langera v čase 18:40.

Druhých dvacet minut zahájil aktivněji Tatran, který získával více prostoru kolem branky hostů. To mu přineslo několik zajímavých šancí, na něž si musel dát pozor gólman Filip Kejík. Na ránu po otočce Jonáše Kreysy však odpověď nenašel a míček za jeho zády znamenal stav 3:3.

ilustrační foto

Postupem času se Hattrick začal opět lépe soustřeďovat. Slibnou příležitost šikovně zakončil Jan Grábl a dostal svůj tým zpět do výhodnější pozice. Dění z konce třetiny ale bylo pro Brno hodně studenou sprchou. V poslední minutě se trefil Kreysa a o osm sekund později ještě Mikuláš Komárek. Tatran se tak vůbec poprvé v zápase ujal vedení.

Poslední dějství nabídlo fantastickou přestřelku. Nejdříve se však střelecky prosadil jen David Sládeček, když umístil míček pod břevno Lukáše Kříže. Hattrick přitom pokračoval v nebezpečných únicích a klidně mohl udělat stejný obrat jako Pražané na konci druhé části.

Klíčovým momentem mohlo být trestné střílení Langera, jenže domácí kapitán minul. A to vyhovovalo Coufalovi, který následně upravil na 6:5 pro Brňany a sám si připsal už třetí trefu v zápase. Strhující průběh hry ale nedovolil svěřencům Marka Fialy ani na chvíli vydechnout a Jan Kolísko v 57. minutě vyrovnal. Tento stav ovšem odmítl Jonáš Kůra a hned po buly odpověděl.

Vítězství přesto Hattricku smolně uteklo. Při hře v šesti dal na 7:7 Komárek a půlminuty před koncem rozhodl po ztrátě hostů uprostřed hřiště Milan Meliš. Vstup do Poháru Českého florbalu proto zvládl úspěšněji Tatran, když vyhrál nervydrásající bitvu 8:7.

Druhý duel poháru čeká brněnský tým už v úterý 20. srpna, kdy do jeho domácí haly v Maloměřicích přicestuje aktuální držitel trofeje Sokol Pardubice.

Branky a nahrávky: 9. Švéda (Řezník), 13. Mühlfait (Kolísko), 29. Kreysa (Meliš), 40. Kreysa (Langer), 40. Komárek (Šindelář), 57. Kolísko (Šindelář), 59. Komárek (Meliš), 60. Meliš (Kreysa) – 8. Coufal (Grábl), 12. Andrle (Medek), 17. Coufal (Sládeček), 38. Grábl (Sládeček), 46. Sládeček (Grábl), 55. Coufal (Jalový), 57. Kůra. Střely: 31–24. Vyloučení: 2–2. Využití: 2–1. Diváků: 44.

Ohlasy trenérů

Jakub Menhart (Tatran): „Jsem rád, že jsme utkání urvali. Spousty dobrých okamžiků směrem dopředu a slušná produktivita. Bohužel směrem do obrany hodně prohraných soubojů. Je před námi ještě spousta práce.“

Marek Fiala (Hattrick): „Zápas víceméně naplnil naše očekávání. Bylo znát, že soupeř je rozehranější a klidnější na míčku. Díky tomu nás dokázal v některých pasážích hry dostat pod tlak. My jsme těžili ze solidně řešených brejků a rychlého přechodu. Vzhledem k fázi přípravy, v níž se nacházíme, hodnotíme vystoupení pozitivně a je příslibem. Jsme připraveni poctivě pracovat a budeme se den ode dne zlepšovat.

Suma sumárum: soupeř na míčku kvalitnější, my velmi dobré řešení rychlého přechodu. Poctivě odpracované utkání. Drobnou výtku máme pouze k prohřeškům pramenícím z nedisciplinovanosti. Soupeři v této soutěži budou prohřešky trestat a musíme se toho vyvarovat. Těšíme se na úterní zápas s Pardubicemi a na domácí atmosféru!“