Pohárové derby je naše! Hattrick tak stále drží naději na postup

Vynikající výkon na závěr skupinové fáze! Vrcholová část Poháru Českého florbalu nabídla klíčový zápas městských rivalů mezi Hattrickem a Bulldogs, který rozhodoval o postupových šancích obou týmů do osmifinále. A svěřenci Marka Fialy nenechali nic náhodě, když svého soupeře rozdrtili o pět gólů.

FBŠ Hattrick Brno – Bulldogs Brno 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

První třetina začala v naprosté režii domácích. Marek Fuchs stihl skórovat už v úvodní půlminutě a ukázal, že jeho mužstvo vstoupilo do boje s velkým sebevědomím. To potvrdil ziskem míčku z napadání a následnou střelou mezi tyče Matěj Hronek, který ve třetí minutě pomohl Hattricku do vedení 2:0.

Bulldogs zkoušeli ohrozit Filipa Létala aspoň z protiútoků, jenže na ty si brankář FBŠ vždy dobře počíhal. Do hry se zapojil mimo jiné i nejmladší hráč na soupisce Hattricku Adam Hemerka. Třetí gól však vstřelil jiný z mladíků – a tím byl Oliver Gold. Pro něj šlo o první trefu v novém působišti, která navíc spadla do sítě jeho bývalého klubu.

V prostřední části zápasu zvyšovali pohodový náskok Jan Grábl a Lukáš Vlach. Právě druhému zmíněnému střelci se podařilo (stejně jako Goldovi) dát premiérový gól za Hattrick. Potom se sice na chvíli otevřel prostor buldokům a Lukáš Michálek snížil, ale tato situace nemohla rivala nijak vyvést z míry. Vše mluvilo v neprospěch hostů, kteří neměli pozitivní vyhlídky do zbývajících dvaceti minut.

Fantastický nástup do třetí třetiny zužitkoval Filip Horák. Tím se zařadil mezi hráče s první „hattrickovskou“ brankou. Poslední fázi utkání ještě ozvláštnila vyloučení, z nichž zaznamenali domácí florbalisté sedmou trefu díky Jonáši Kůrovi. Korekce výsledku v podání Dominika Slámy na straně Bulldogs proto už neznamenala žádné nebezpečí a derby skončilo 7:2. Brno tak zůstává i nadále modré!

Díky výhře se Hattrick navíc vrátil do boje o postup do osmifinále poháru. Zatím jediným jasným postupujícím jsou Střešovice se šesti body, zatímco Bulldogs, FBŠ a Pardubice jsou srovnáni na třech bodech. Hattrick proto potřebuje, aby v pondělním zápase Tatran–Sokol vyhráli Pražané v normální hrací době. V takovém případě by cesta našich hráčů v soutěži pokračovala dále.

Dalším ostrým utkáním Hattricku bude až první kolo Superligy mužů, které proběhne 15. září na Chodově. Mezitím však tým ještě stihne absolvovat poslední přátelský duel v Otrokovicích.

Branky a nahrávky: 1. Fuchs (Hronek), 3. Hronek, 14. Gold (Horák), 25. Grábl (Kůra), 36. Vlach (Coufal), 41. Horák, 56. Kůra (Coufal) – 37. Michálek (Novotný), 58. Sláma (Vojtíšek). Vyloučení: 1–2. Využití: 1–0. Diváků: 232.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Zápas byl pozitivní tím, že oproti utkání s Pardubicemi jsme k němu přistoupili mnohem zodpovědněji. V hlavách jsme byli tentokrát nastaveni správně. Dokázali jsme, že máme lepší tým, a získali jsme tři body. Když k tomu přidám skvělou kulisu přes 230 fanoušků, tak se nám hrálo skvěle. Už se plus mínus krystalizuje sestava, s níž chceme vstoupit do superligy. Předpokládám, že při přípravném zápase v Otrokovicích tomu nebude jinak a pouze si potvrdíme skladbu jednotlivých pětek.“

David Kyzlink (Bulldogs): „Do utkání jsme vstoupili naprosto nepřipraveni, což se projevilo na skóre. Po třetí obdržené brance jsme se konečně začali dostávat do hry, ale vyložené šance jsme neproměnili. Kvůli tomu jsme v průběhu duelu šli psychicky dolů a z tohoto stavu už jsme se nedokázali dostat.“