Pompézní výkon juniorů! Spartě vzali všechny body

Takový výsledek CE ligy asi Pražané moc nečekali. Junioři Hattricku urvali neskutečně cennou výhru nad Spartou, kterou přetlačili gólem z posledních minut. Solidní práci odvedl brněnský tým také proti Chodovu.

Hattrick zdolal sparťany 7:6, když rozhodl v závěrečných čtyřech minutách Martin Umlášek. Domácí střelec tak skóroval potřetí v utkání a posunul tým k důležitým bodům. Navíc Spartu ztráta mrzela proto, že se nepřiblížila Chodovu na páté pozici tabulky.

Právě junioři z Jižního Města ovšem byli tím, kdo pokořil Hattrick o den později. Svěřenci trenéra Marka Fialy se drželi až do konce zápasu na dostřel, nicméně těsně padli 5:7. Za Chodov se dařilo hlavně Lukáši Kafkovi, který kromě tří tref zaznamenal i jednu asistenci.

Aktuálně se Hattrick sice nachází ve spodní části CE ligy juniorů, výhra ho však přiblížila jedenáctým Kanonýrům Kladno. Oba týmy teď dělí čtyři body. Rozdíl mohou Brňané smazat v následujících kolech, kdy poměří síly s Pardubicemi a Mladou Boleslaví. Do konce ledna stihnou i utkání proti Liberci.

Jak se zrodil úspěch nad Spartou

V první třetině dlouho nepadaly branky, což se změnilo až po polovině dějství. Jáchým Eliáš s Martinem Umláškem vybojovali vedení 2:0 pro Hattrick, ale soupeř ještě zamakal. Stačilo pouhých pár minut, aby sparťané obrátili a šli do kabin s mírným náskokem 3:2.

Vynikající vstup Brna do prostřední části ovšem opět zamíchal skóre. Marek Zapletal už po pěti sekundách vyrovnal a následovaly další dvě trefy domácích. Jedna z toho padla během přesilovky díky Jakubu Vařechovi. Ani to však nestačilo a hosté stihli do pauzy upravit na 5:5.

Klíčovou se tak stala třetí třetina, kdy sice Sparta dotáhla otočku, jenže pak už pálil jenom Hattrick. V závěrečných sedmi minutách dvakrát mířil přesně Umlášek a rozhodl o úspěchu Brna. „Vítězství je zásluhou velké bojovnosti a obětavosti celého týmu, důležitá byla dobře odbráněná oslabení,“ zněl pozápasový komentář trenéra Fialy.

Výsledky CE soutěže juniorů

FBŠ Hummel Hattrick Brno – ACEMA Sparta Praha UNYP 7:6 (2:3, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Eliáš (Jelínek), 14. Umlášek (Hájek), 21. Zapletal (Vařecha), 27. Horák (Suk), 28. Vařecha (Jelínek), 54. Umlášek (Jelínek), 57. Umlášek (Hájek) – 15. Černý (Andrášek), 17. Andrášek (Černý), 19. Sedláček (Čech), 28. Černý (Andrášek), 39. Čech (Bláha), 43. Andrášek (Černý). Střely: 16–19. Vyloučení: 2–1 + Eliáš (HAT) 5min. Využití: 1–0. Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:7 (1:2, 1:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 12. Eliáš (Vařecha), 29. Zapletal (Malec), 46. Valíček (Umlášek), 51. Zapletal (Eliáš), 56. Umlášek (Zapletal) – 1. Votava (Josefovič), 3. Votava (Dufek), 21. Votava (Kafka), 38. Kafka (Matoušek), 42. Škorpa (Matoušek), 45. Kafka (Kolář), 60. Kafka. Střely: 29–38. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–1. Rozhodčí: Cigl, Minařík.