Poprvé v sezóně bez výhry: Ústí přetlačilo Hattrick v prodloužení

Fantastická série vítězství končí. Brněnští hráči v desátém kole první ligy ztratili dva body na půdě Florbalu Ústí. Severočeši vyhráli 6:5 po prodloužení a zapříčinili premiérovou porážku Hattricku v ročníku. Jihomoravané navíc kvůli tomu opouští pozici lídra soutěže.

Florbal Ústí – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:2, 1:1, 3:2 – 1:0)

Ze začátku utkání si Hattrick vypracoval velkou šanci v podobě trestného střílení. K němu se postavil Luděk Ondráček, ale z místa před brankou poslal míček nad břevno. Po necelé minutě hry se však ten stejný hráč opět objevil v zakončení a dal první gól.

Vedení Brňanů vydrželo do páté minuty. Zápas se hrál ve velkém tempu, což přineslo vyrovnávací branku Josefa Nováka. Na ni přesto ještě Hattrick odpověděl a do druhé části si připravil příznivou herní situaci.

V duelu hráli celkově více s míčkem florbalisté Ústí. Do gólových příležitostí se naopak dostával snáze Hattrick, i když mu scházela lepší efektivita. Tento vývoj dohromady znamenal skóre 2:3 po čtyřiceti minutách, když se ve druhém dějství prosadili Jan Grábl z trestného střílení a Radim Kühnel.

Největší drama přišlo ve třetí třetině. Hosté do ní vstoupili kvalitním výkonem a utekli na výsledek 4:2. Ústí však následně využilo útlumu rivala a manko vynulovalo. Teprve tyto události opět nastartovaly Brňany do akce a zaznamenali vedoucí trefu. A to pouhé tři minuty před koncem.

Ústí proto odvolalo brankáře. Hattrick obětavě bránil, jenže 20 sekund do závěrečného hvizdu přišla chyba při rozehrávce v rohu. Pro dlouhý míček se vydali tři Brňané a místo zajištění situace došlo k přesnému opaku. V čase 59:47 dotáhl Vladimír Štorek stav na 5:5.

Hattrick ovšem mohl ještě zareagovat. Těsně před sirénou trefil navrátilec po zranění Tomáš Brom břevno. Muselo se tak rozhodnout v prodloužení, které Brno letos už úspěšně absolvovalo proti Kladnu.

V něm šli domácí hráči do čtyř. Tým FBŠ uplatnil trpělivou defenzivu, až se mu naskytl brejk jeden na jednoho do prázdné branky. Naneštěstí pro Hattrick ale šance nevyšla. Při dalším střídání těžilo Ústí z laciné ztráty hostů a tentokrát ji potrestalo.

Brňané vůbec poprvé v sezóně prohráli, i když získali aspoň bod. Kvůli tomu ale opustili první příčku soutěže, na níž se díky lepšímu skóre posunuli Black Angels. O jejich sesazení se Hattrick pokusí v neděli 4. listopadu, kdy vycestuje do Chomutova.

Statistika utkání

Branky a nahrávky: 5. Novák, 27. Kühnel (Novák), 43. Kopecký (Stummer), 48. Kopecký (Horák), 60. Štorek (Kolstrunk), 63. Štorek (Krbec) – 3. Ondráček (Coufal), 14. Hronek (Jalový), 22. Grábl, 41. Hronek (Brom), 58. Coufal (Ondráček). Střely: 29–24. Vyloučení: 0–1. Využití: 0–0.

Ohlasy trenérů

Marek Vojta (Ústí): „Pěkné utkání, které se fanouškům muselo líbit. Od druhé třetiny jsme dokázali stavět víceméně na situacích, jež fungovaly a vytvářeli jsme si dobré příležitosti. Stále musíme zmenšovat prostor ke zlepšení v kontrole hry a v určování tempa. Protože pokud nám to šlo tentokrát, není moc pádných důvodů, proč by to nešlo konstantně.“

Marek Fiala (Hattrick): „Vyrovnaný zápas převyšující standard první ligy, v němž měl ze hry asi o něco více soupeř. My jsme si ale vytvořili o něco více šancí. Rozhodovalo se ve třetí třetině, kdy jsme odskočili do dvoubrankového rozdílu. Bohužel potom jsme v obranné činnosti byli pasivnější a Ústí nás dostávalo pod tlak. Pak jsme se vrátili k aktivnějšímu pojetí a opět vedli, ale protivník v dramatickém závěru odpověděl a šlo se do prodloužení. V něm Ústí hrálo ve čtyřech proti třem a trefilo se. Vývoj utkání nahrával tomu, abychom si odvezli tři body, bohužel koncovka nám tentokrát úplně nevyšla a soupeř bral extra bod.“