Postup je dokonán, Hattrick je v semifinále první ligy!

Bezchybná bilance na hřišti soupeře se projevila také v neděli. Florbalisté Hattricku nezaváhali ani v neděli na půdě Letky a dokonali postup do semifinále první ligy mužů. Tentokrát porazili svěřenci Simona Šišky svého protivníka 9:1 a už v tuto chvíli vědí, že o finále se utkají s vítězem základní části Butchisem.

FBC Letka Toman Finance Group – FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:9 (0:2, 1:4, 0:3)

Do zápasu naskočila stejná zahajovací sestava jako v sobotu, což slibovalo poklidný vývoj utkání. A tento scénář se nakonec i vyplnil, když po vítězství 12:3 zaznamenali Brňané další výrazný úspěch. Čtvrtfinále završil Hattrick výsledkem 9:1, čímž postoupil do semifinále první ligy proti Butchisu.

Na fantastický výkon ze soboty navázal Tomáš Brom, který řádil také v tomto zápase. Během čtvrtého čtvrtfinále si připsal tři trefy a dvě asistence, čímž posunul svoji víkendovou bilanci na úžasných 5+5. Po zásluze tak je Brom v tuto chvíli nejlepším asistentem a zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem vyřazovací fáze (5+7).

K postupu dopomohl Hattricku také juniorský hráč Michal Malec, když se také rozjel do úchvatné bodové formy. Zatímco v sobotu měl dvě branky a jednu gólovou nahrávku, o den později doplnil své statistiky zápisem 1+1. Jeho premiéra v dospělém play-off tak nemohla být lepší, a navíc ji korunoval kolektivní úspěch v podobě postupu do semifinále soutěže.

První třetinu vyhráli Brňané 2:0 a vypadalo to, že jsou na nejlepší cestě za celkovým triumfem. Klíčová potom byla prostřední část, během níž Hattrick nasypal Letce další čtyři góly, z toho jedna padla v přesilovce. Početní převahu potom zužitkovali hosté ještě jednou ve třetí třetině, čímž odskakovali na finální rozdíl 9:1 ve svůj prospěch.

K vítězství dopomohl Hattricku také brankář Filip Létal, jenž vytáhl svoji úspěšnost zákroků na 93 procent. Tím ještě vylepšil už tak pěknou statistiku 83 procent ze sobotního měření sil. Blýskl se také Ondřej Kolajta, jehož nasadili trenéři proti trestnému střílení Letky ve 42. minutě. Zasahovat sice nemusel, svým pohybem v brankovišti a trpělivým přístupem ale rozhodně měl zásluhu na tom, že Šimon Toška z této akce nesnížil.

Hattrick tak uzavřel čtvrtfinále ve čtyřech zápasech, během nichž nastříleli Jihomoravané 31 tref. To je druhý nejvyšší počet gólů, který kdy FBŠ nastřílelo v rámci čtvrtfinálových sérií první ligy. Více se jich zrodilo jenom při památném play-off 2019, kdy Brno nasázelo ve čtvrtfinále 32 branek Českým Budějovicím.

Zároveň jde o historicky první vyhranou sérii play-off pro Simona Šišku v roli hlavního kouče Hattricku. Pro mužstvo navíc jde o první vyhranou sérii vyřazovací části od již zmiňované postupové jízdy v roce 2019. Zkrátka forma Hattricku je aktuálně parádní a nezbývá než ji využít naplno také v semifinále, kde však čeká velmi náročný soupeř v podobě Butchisu.

Série s vítězem základní části začne o víkendu 18. a 19. března na půdě protivníka. Konkrétní informace o začátku obou utkání i jejich místě konání přineseme co nejdříve.

Branky a nahrávky: 35. West (Slaběňák) – 12. Brom (Malec), 15. Brom (Sládeček), 24. Malec (Brom), 30. David (Bednář), 38. Fuchs (Brom), 40. Brom (Gryc), 46. Morávek (Bednář), 52. Kůra J. (Suk), 55. Suk. Trestné minuty: 10:2. Využití: 0:2. Střely: 15:29. Rozhodčí: Michal Prouza, Petr Rogowski. Diváků: 109. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.