Potřetí ze čtyř utkání vítězně! Hattrick pokořil před kamerami Liberec

Florbalisté Hattricku si poradili s dalším protivníkem, a to navíc před televizními kamerami ČT Sport. Brňané obrátili skóre po neúspěšném prvním dějství a udrželi výhru 5:2.

FBC Liberec – FBŠ Hummel Hattrick Brno 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Liberci ze začátku utkání vyhovovalo, že se Hattrick déle dostával do zápasového tempa. Severočeši tak hráli v první třetině o něco lépe a díky Radku Valešovi vedli 1:0. Střely Brňanů sice postupně přibývaly, jenže jejich soupeř je buď dobře pokryl, nebo šly vedle. Mírný náskok proto vydržel na straně domácích i po dvaceti minutách.

Prostřední třetinu ale neprobíhal podle plánů Liberce. Vše ještě umocnilo vyloučení Vojtěcha Hrůzy, které potrestal v početní převaze David Sládeček. Po vyrovnání na 1:1 pomýšlel Hattrick také na další branku – a přece jen se dočkal. David Coufal poslal svůj tým do vedení 2:1 a vytvořil Brnu příznivou pozici do třetí části. Nic na tom nezměnil ani Petr Kološ, když neproměnil trestné střílení.

Důležitý krok k výhře udělalo FBŠ hned zkraje poslední fáze utkání. Trefil se Jan Grábl, jehož o pár minut později doplnil Jakub Procházka. Mezi střelce se následně přidal i Lukáš Vlach svým druhým gólem v superligové kariéře. Liberec byl v hodně těžké situaci a zvládl přinejlepším snížit na 2:5. Právě za tohoto stavu zápas skončil a Hattrick bral další tři body. Celkově tak zaznamenal třetí vítězství ze čtyř duelů.

Svěřenci Marka Fialy se skvělými výkony v minulých kolech vyhoupli na dvanácté místo tabulky. Od jedenáctých Black Angels je dělí jediný bod, od deváté a desáté příčky potom dva. Hattrick však nyní vyhlíží reprezentační přestávku a těší se na další utkání, které jej čeká v neděli 17. listopadu doma proti mistrovským Vítkovicím.

Branky a nahrávky: 9. Valeš (Kopecký), 58. Hejduk (Kopecký) – 29. Sládeček (Nagy), 35. Coufal (Medek), 44. Grábl (Kůra), 48. Procházka (Gold), 50. Vlach (Gold). Střely: 18–14. Vyloučení: 1–3. Využití: 0–1. Diváků: 486.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skružný (Liberec): „Bez střelby se góly dávají hodně těžko. Soupeř předvedl kvalitní výkon do obrany. Naše hra dnes nebyla hodna superligového týmu. Děkuji všem divákům, kteří si našli cestu na halu a vydrželi až do konce.“

Marek Fiala (Hattrick): „První třetina byla ospalejší a špatně jsme řešili situace po zisku míčku. Od druhé části přišel zodpovědný a bojovný výkon celého týmu, který podpořila kvalita ve finální fázi. Závěr zápasu jsme drželi víceméně pod kontrolou, všichni si zaslouží pochvalu za dobrou práci. Nyní nás čeká reprezentační pauza, během níž musíme poctivě zamakat na trénincích a pokračovat v nastaveném trendu. Neusnout na růžích, nejsme mistři světa!“