ŽideniceHattrick
Odehráno
út 13. 12. 2022 19:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga žen, 17. kolo

Předvánoční derby neklaplo, Židenice se ženami neklopýtly

Těžká výzva před delší pauzou čekala na holky Hattricku, které však v duelu nakonec neuspěly. V závěrečném utkání roku 2022 nastoupily proti Židenicím, jež se střelecky prosadily hned devětkrát. Za hostující družstvo korigovaly výsledek aspoň Hyksová se Štěrbovou.

K1 Florbal Židenice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 9:2 (4:1, 4:0, 1:1)

Hattrick dal hned zkraje zápasu vzpomenout aspoň částečně na předchozí vzájemný duel, když už ve třetí minutě otevřely skóre. Židenicím ovšem netrvalo dlouho a podařilo se jim otočit čtyřmi góly za sebou. Dominanci papírového favorita odpovídal také výrazný střelecký rozdíl ve prospěch domácích 16:6.

Také do druhé třetiny vstoupily Židenice tlakem, jemuž Hattrick odolával jen stěží. Nicméně řadu těžkých situací vzadu dlouho přečkával a výsledek se dlouho neměnil. Změny přišly až po polovině hrací doby, kdy během zhruba tří minut nasázely Židenice další čtyři trefy.

Do závěrečného dějství tedy bylo o třech bodech pro domácí družstvo rozhodnuto. Je sice fakt, že se Hattrick ještě pokoušel v ojedinělých pozicích hrozit, jenže bez výraznějšího úspěchu. Tým kolem kapitánky Michaely Skřivánkové nevyužil ani vyloučení na židenické straně, naopak se soupeřky snažily o tlak i ve čtyřech hráčkách.

Pozitivní změnu ze strany Hattricku učinila až ve finální pětiminutovce Zuzana Štěrbová, Židenice však ještě jednou odpověděly a odskočily na konečných 9:2. Vítězky derby tak poskočily do čela první ligy žen – skupiny východ, byť mají o utkání více než druhý Třinec. Co se týče Hattricku, minimálně do víkendu zůstává na osmé příčce.

Je škoda, že ženy FBŠ nenavázaly na předešlý společný souboj. Svěřenkyně trenérky Petry Prouzové ale mohly výsledkově pouze překvapit, stejně tak jako tomu bude po Novém roce. Na domácí půdu Hattricku totiž přijedou silné týmy Třince a Torpeda Havířov, a to o víkendu 7.–8. ledna do haly CESA VUT.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 5. Králová (Drápalová), 6. Marková (Klvačová), 8. Jahodová M. (Králová), 14. Bílá (Muselíková), 35. Zimolová (Marková), 35. Sedláčková (Drápalová), 37. Janečková (Fuchsová), 38. Zimolová (Marková), 60. Janečková (Bílá) – 3. Hyksová (Wilczek), 56. Štěrbová (Hyksová). Střely: 36:12. Trestné minuty: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 72. Rozhodčí: Pavel Brückner, Matěj Kroča. Odkaz na utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE.