Promarněná třetí třetina, Brňanům utekla výhra z Chodova

Když florbalisté Hattricku vedli nad Chodovem 4:1, všechno vypadalo velmi dobře. Pražané však obrátili zápas 23. kola Livesport Superligy, když dali sedm gólů ve třetí třetině. Zajistili si tak vítězství 10:7 a sebrali hostům šanci na jakékoliv body.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:7 (1:2, 2:3, 7:2)

V line-upu se objevil gólman Ondřej Kolajta, kterého doplnili například zkušení Luděk Ondráček nebo Matěj Kostka. Brněnští hráči ale nemohli být s konečným výsledkem ani trochu spokojení, protože na Jižním Městě padli 7:10. Ještě těsně před polovinou utkání přitom drželi nadějné vedení 4:1. Hattrick proto nepřeskočil jedenácté Pardubice a setrvává na příčce pod nimi. Chodov se naopak posunul mezi elitní čtveřici soutěže.

Svěřenci Marka Fialy drželi se soupeřem krok, přestože inkasovali jako první. Do konce úvodního dějství stihli obrátit na 2:1 Luděk Ondráček s Jakubem Procházkou. Tím Hattrick prokázal, že je po reprezentační pauze nabuzený a nebojí se žádného protivníka. Během prostřední části vypadala situace ještě lépe, jenže třetí třetina potopila veškeré naděje na úspěch. Chodov obrátil z 1:4 na 5:4, přičemž ve zbytku času završil deset branek.

Dlouho se zdálo, že Hattricku všechny okolnosti přejí. Brno dokonce prolomilo kletbu a proměnilo první trestné střílení z šesti pokusů v aktuálním ročníku. Úspěšným exekutorem se stal Ondráček, když bekhendem překvapil Karla Hodíka a poslal hosty do náskoku o tři trefy. Parta kolem trenéra Davida Podhráského ale zabojovala a sebevědomě otočila skóre.

Ještě ve 45. minutě odpovídal Hattrick na kontaktní rozdíl a opět utekl na dva góly. Nicméně hráči z Jižního Města se masivně vrátili do zápasu, obraně FBŠ nevyšlo několik situací a Chodov se dostal do tempa. Díky němu už prakticky nezaváhal a po závěrečném hvizdu odcházel jako vítěz. Pro pražský celek jde o druhé vítězství nad Hattrickem v sezóně, protože z Maloměřic si minule odvezl výsledek 7:6.

Jihomoravští florbalisté paradoxně nastříleli nejvíce branek v ročníku. Sedmičku naposledy uštědřili během září Královským Vinohradům, nad nimiž uspěli 7:5. Tentokrát ovšem takový počet nestačil ani na jediný bod, což může Hattrick velice mrzet. Obzvláště, když dlouho pomýšlel na plný zisk. Celkově to znamená již pátou porážku týmu za sebou.

Hattrick potvrdil, že má zdařilé přesilovky. Proti Chodovu využil hned dvě početní výhody ze tří, což ho dlouho drželo ve vedení. V soutěži momentálně má úspěšnost 44,12 procent z těchto situací a statisticky patří mezi tři nejlepší týmy superligy. Mírně lepší bilanci hájí pouze Bohemians a Sparta.

I přes zaváhání se někteří hráči přiblížili historickým milníkům. David Sládeček se díky trefě dostal na 99 superligových bodů a chybí mu jediný zápis, aby pokořil stovku. Kostka, jehož vyhlásili nejlepším hráčem Hattricku, měl bilanci 1+2 a přiblížil se sto bodům v základní části superligy. Stačí mu získat ještě jeden bodík. Martin Nagy jich ve svojí kariéře mezi elitou aktuálně má 97.

Brňanům teď nezbývá nic jiného než se připravit na další utkání. V neděli 21. února pojedou do Pardubic, kde je čeká přímá bitva o jedenácté místo. Mnoho dalších možností, kde Hattrick může nasbírat body, se v základní části už nenaskytne. Právě Sokoli ale mohou být ideálním rivalem, proti němuž lze napravit minulá zaváhání.

Branky a nahrávky: 2. Vávra M. (Majer), 31. Slunečko (Sýkora), 34. Vávra M. (Majer), 42. Bauer, 46. Majer (Vávra M.), 48. Vávra M. (Ondrušek), 51. Mikeš (Sýkora), 53. Vošta (Majer), 59. Vošta, 60. Ondrušek – 6. Ondráček (Kostka), 12. Procházka (Kostka), 29. Dvořák (Kůra M.), 29. Ondráček, 37. Kostka (Ondráček), 45. Nagy (Ondráček), 58. Sládeček (Juhaňák). Střely: 26–24. Vyloučení: 3–1. Využití: 1–2.

ChodovHattrick
Hodík (Pergler K.) – Slunečko, Sýkora, Bauer, Horký, Podhráský, Strnad, Mikeš, Plíhal, Vošta, Vávra T., Vávra M., Ondrušek, Řezáč, Koutný M., Eremiáš, Majer, Koutný J., Pergler I. Kolajta (Létal) – Horák, Sládeček, Juhaňák, Jalový, Dvořák, Kůra M. – Ondráček, Procházka, Kostka – Brom, Nagy, Vlach – Slezák, Fuchs, Hronek Š. – Hronek M., Leško, Halama

Ohlasy trenérů

David Podhráský (Chodov): „Nevím, proč se vstup do utkání opět úplně nepovedl. Lehce jsme to řešili v šatně, budeme se nad tím muset zamyslet. Ve třetí třetině jsme sáhli ke hře na dvě formace, cíl byl zvednout tempo. Cítili jsme, že Hattrick trochu ztrácí půdu pod nohama a že jsme na tom fyzicky lépe. Myslím si, že to tentokrát splnilo účel a byl to hlavně taktický záměr.“

Marek Fiala (Hattrick): „Dvě třetiny jsme podávali dobrý výkon, hlavně ve druhé části byla hra relativně kontrolovaná. Ve třetí třetině bohužel místo toho, abychom využili, že se na nás soupeř bude tlačit, jsme ho posadili na koně. Udělali jsme nějaké individuální chyby, jež Chodov z brejků potrestal, a byli jsme nedůrazní v předbrankovém prostoru. Pak už na tom byl mentálně i fyzicky lépe a dotlačil utkání k výhře.“