Proti České Lípě za dva body! Hattrick udeřil v prodloužení

Dva body si připsali v České Lípě hráči Hattricku. Ve dvanáctém kole Superligy florbalu uspěl brněnský tým výsledkem 8:7 poté, co bleskově rozhodl prodloužení. Pro svěřence kouče Marka Fialy to znamená, že poskočili na jedenáctou pozici tabulky.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:8p (1:2, 3:2, 3:3 – 0:1)

První gól vstřelili Brňané, když se po necelých sedmi minutách trefil kapitán Marek Fuchs. A ještě lépe skóre vypadalo o chvíli později díky brance, kterou zaznamenal Jonáš Kůra. Česká Lípa však nijak herně neztrácela a brzy snížila na nejtěsnější rozdíl. Hattrick navíc čelil dalším slibným šancím domácích, ale žádný míček za Filipa Kejíka před koncem dějství už nedoletěl.

Druhá část utkání začala mnohem příznivěji pro Severočechy. Brzy vyrovnal Jiří Vlček, na jehož zásah však odpovědělo Brno zásluhou Matěje Hronka. Česká Lípa tak i přesto, že se snažila co nejčastěji střílet, stále prohrávala. Ztrátu ovšem dohnala a po dvou třetinách byl průběžný stav 4:4.

Ve třetí fázi zápasu se role obou týmů obrátily a najednou to byl Hattrick, komu chyběla trefa. Domácí florbalisté třikrát vedli o jednu branku, jenže o náskok vždy přišli. Vyrovnání na 7:7 si připravil v 58. minutě David Sládeček za asistence Lukáše Jalového a nervydrásající bitva pokračovala do prodloužení.

Hattrick měl jistotu, že si z České Lípy odveze aspoň bod. Ale to mu bylo málo. Hosté založili rychlý útok a stačilo jim 41 vteřin extra času, aby rozhodli o svém vítězství. Do jihomoravské metropole si tak odvezli hned dva body za úspěch 8:7. Brňané se díky výhře posunuli v tabulce superligy na jedenácté místo, kde o skóre přeskočili rivaly Black Angels.

Víkendové dvojkolo pokračuje v neděli 24. listopadu, kdy se superliga vrátí do domácí haly Hattricku v Maloměřicích. Brno narazí na silný Chodov, který zatím drží druhou příčku soutěže za Mladou Boleslaví. Duel startuje v 17 hodin a vstupenky zakoupíte ZDE.

Branky a nahrávky: 12. Jirsa (Jansa), 23. Vlček (Spilka), 34. Ekl (Slaný), 40. Tichý (Štěrba), 46. Ekl (Jirsa), 50. Jansa (Tichý), 55. Krajcigr (Štěrba) – 7. Fuchs (Ondráček), 11. Kůra (Coufal), 25. Hronek (Fuchs), 35. Procházka (Horák), 48. Grábl (Andrle), 53. Sládeček (Jalový), 58. Sládeček (Jalový), 61. Nagy (Ondráček). Střely: 29–14. Vyloučení: 1–2. Využití: 1–1. Diváků: 343.

Ohlasy trenérů

Lenka Bartošová (Česká Lípa): „Zápas byl hodně infarktový, dvě třetiny jsme prakticky jen dotahovali. Na góly jsme se opravdu nadřeli, zatímco soupeři to tam padalo jednoduše.“

Marek Fiala (Hattrick): „Hodně jsme se natrápili. Hra s míčkem nám nefungovala a postrádala lepší pohyb všech hráčů. Soupeř nás místy dost tlačil. Zároveň jsme se dopouštěli příliš mnoha ztrát, takže jsme protivníka pouštěli zbytečně do hry. Vzhledem k vývoji utkání a předvedenému výkonu si dvou bodů velmi vážíme.“