HattrickZnojmo
9:6(1:0,4:4,4:2)
čt 29. 8. 2024 20:15 @ SH Maloměřice, Pohár, 2. kolo

První pohárová výhra! Zrodila se proti Znojmu

Vrcholová část Poháru Českého florbalu skončila pozitivně pro Hattrick. Generálku na první ligu zvládli Brňané doma 9:6 proti Znojmu, přestože utkání přineslo nejeden dramatický moment.

FBŠ Hattrick Brno – TJ Znojmo 9:6 (1:0, 4:4, 4:2)

Oproti minulému týdnu zahájil utkání v brance Miroslav Steiger, jenž absolvoval už závěrečné minuty proti Bulldogs. Hra se brzy po úvodním hvizdu rozjela, což dokládalo i brzké vyloučení Lukáše Vlacha. Početní nevýhoda ale paradoxně sedla Hattricku, který otevřel skóre zásluhou Michala Malce.

Inkasovaný gól navíc dění mezi mantinely ještě přiživilo. Hattrick se stále pokoušel hledat cestu do znojemského brankoviště, nicméně občas se objevovaly i záseky vzadu, jež málem vyústily ve vyrovnání hostů. Další šance se následně naskytly i FBŠ, další trefu ovšem diváci do pauzy již neviděli.

Hattrick Brno v poháru se Znojmem. Foto: Michal Málek

Také druhá část byla plná zajímavých situací, něčeho však významně přibylo – gólů. Hattrick se v jednu chvíli perfektně nastartoval a zdálo se, že už se bude zastavovat jen velice těžko. Zhruba v polovině zápasu vedl 5:1, jenže ani to ke komfortnímu dohrání třetiny nestačilo. Znojmo totiž skórovalo třikrát mezi 34. a 36. minutou, což znamenalo snížení na kontaktní rozdíl.

Divoký průběh neminul ani závěrečné dějství. A do výsledku se propsal v 50. minutě, když hostům vyšla přesilová hra během osobního trestu Matěje Bednáře. Stav tak byl 5:5 a bylo jasné, že zbytek střetnutí bude opravdu nervydrásající. Každopádně netrvalo dlouho a Hattrick opět získal vedení, které navíc ještě úspěšně posílil. Nakonec se tedy radoval z vítězství 9:6, vůbec prvního v ročníku 2024/25.

Pohárové období tak končí a první liga přijde na řadu záhy. Už příští neděli 8. září hostí Brňané od 18.00 městské rivaly Gullivers. Hrát se opět bude v hale Maloměřice.

Branky a nahrávky: 6. Malec (Gryc), 26. Vodica, 29. Gryc, 30. Bednář (Hájek), 31. Slezák (Vlach), 51. Procházka (Malec), 55. Vodica (Halama), 59. Vlach (Vodica), 60. Vlach (Vodica) – 26. Vavřina (Kylián), 34. Vavřina (Blažek F.), 36. Mašek (Přibil), 36. Jelínek (Marušík), 50. Vavřina (Ďuriška), 60. Přibil (Vavřina). Trestné minuty: 6:4. Využití přesilovek: 1:1. Střely: 21:21. Diváků: 80.