První výhra za tři body v superlize! Hattrick přestřílel Pardubice 4:1

Hattrick opět vítězí na domácí půdě! Po minulém úspěchu nad Bohemians přišly i premiérové tři body v superlize, které svěřenci Marka Fialy zaznamenali proti Pardubicím. Nad Východočechy vyhráli 4:1, když jim soupeř dal jediný gól z přesilovky v první třetině.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Sokoli Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Utkání bylo ze začátku vyrovnané a Hattrick doufal, že by se mohl dostat do vedení. To se mu podařilo v sedmé minutě, kdy pěknou kombinaci završil gólem Matěj Hronek. Mírný náskok ale vydržel pouze chvíli, dokud rozhodčí nevylučovali na straně Hattricku. Faul Brňanů potrestaly Pardubice zásluhou Lukáše Prixe a hosté si najednou vytvářeli více šancí.

Zhruba v polovině první části měli Sokoli pár dobrých příležitostí po chybách domácí obrany. V těchto momentech však zasahoval gólman Filip Kuhn, který potvrdil svoji skvělou formu. Remíza 1:1 tak přetrvala až do konce úvodního dějství.

Hned zkraje druhé třetiny se Hattrick tlačil dopředu, aby si vzal zpět ztracený náskok. Žádnou ze šancí ale neproměnil, naopak přesilovku opět rozehrály Pardubice. Východočeši ji ovšem nevyužili a Brno se brzy vrátilo do hry.

Při stejném počtu hráčů dal branku Luděk Ondráček a po něm zvyšoval na 3:1 (pro změnu z početní výhody) Martin Nagy. Sokoli navíc čelili tlaku i v dalších minutách a mohli být rádi, že před třetí částí neprohrávali ještě výrazněji.

Odhodlaný výkon ukazoval Hattrick také v poslední třetině zápasu. Díky aktivní hře Brňané dokonce získali trestné střílení, jenže Pardubice nasadily na tuto situaci do branky Martina Haleše, který proti Ondráčkovi zachytal bezchybně.

Brno si proto počkalo na další gól do půlky dějství, kdy povedenou spolupráci přesně zakončil David Coufal. Skóre 4:1 tak mluvilo jasně pro Hattrick, který byl na cestě ke svojí první výhře za tři body v historii superligy. O ni domácí tým už nepřišel, bodově se dotáhl právě na třinácté Sokoly a obsadil jejich dosavadní místo v tabulce. Tím si Hattrick vylepšil pozici před dalším utkáním, které jej čeká v pondělí 4. listopadu v Liberci.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 7. Hronek (Ondráček), 31. Ondráček (Fuchs), 33. Nagy (Ondráček), 49. Coufal (Nagy) – 12. Prix (Pakosta). Střely: 18–15. Vyloučení: 2–3. Využití: 1–1. Diváků: 218.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „V první části to směrem dozadu nebylo tak dobré, i když soupeř skóroval pouze ve své přesilovce. Ale myslím si, že od druhé třetiny Pardubice do naší obrany víceméně nic nevymyslely. A ve chvíli, kdy jsme neudělali chybu a nedovolil jim jít do brejku, tak jsme utkání kontrolovali. Soupeř své protiakce buď nevyřešil úplně dobře, nebo nás podržel gólman. I pro naši psychiku je pozitivní, že obrana funguje a nedostáváme moc gólů.“

Ladislav Štancl (Pardubice): „Můžeme se vymlouvat na cokoliv. Na zranění, na povrch a další aspekty, ale nic to nezmění na tom, že o výsledku zápasu rozhodlo, že jsme nedali gól ve hře pět na pět. To se pak vyhrát prostě nedá. Dnes do útoku slabý výkon, který hladoví domácí potrestali.“